Pôžičky

Nepožičiavajte si, zmeňte svoj pohľad na peniaze

Každý z nás sa raz môže dostať do situácie, kedy sa na bankovom účte bude vyskytovať jednociferné číslo. Bohužiaľ aj to sa môže stať a presne to je takzvaná poplašné situácia, v ktorej si máme uvedomiť, že nasledujúce výplata nesmie byť rýchlo usmrtené, pretože by sme ďalší mesiac nemali na poplatky za vodu, plyn alebo elektrinu. Je dôležité si uvedomiť, že na základné potreby a poplatky peniaze vždy byť musí a že je absolútne bezvýznamné si práve na tieto základy požičiavať od bankových alebo nebankových situácií len preto, že si kúpime radšej obľúbené tenisky alebo nový mobilný telefón. Na to, že si na základné poplatky budeme požičiavať, by sme si veľmi rýchlo zvykli a pôžičky by sme následne splácali iba ďalšou pôžičkou a nikdy by sme sa nestali už plne samostatní. Preto je nutné sa niekedy zamerať na pohľad, ktorý máme voči peniazom. Veď si stačí iba ujasniť niekoľko hlavných myšlienok, ktoré nám dajú na peniaze úplne iný pohľad. Pôžičky nie sú vždy riešenie, skúste sa im vo vašom živote vyhnúť.

Umenie nie je peniaze zarobiť, ale udržať si ich

Keď mu sa rozhodneme zarábať peniaze a následne je hneď po pripísaní na účet minieme, môžeme si byť istí, že sa do niekoľkých rokov staneme otrokom len večného splácania pôžičiek a vysokých úrokov. Skúste si aspoň jednu jedinú výplatu nechať pre seba a neutraťte ju za všetko, po čom túžite. Je to len na vás, ale tento pohľad a táto lekcia by vás raz a navždy mohla dostať z finančnej tiesne, nie nejaká pôžička.

Pokiaľ ide o peniaze, všetci ľudia sú rovnakého náboženstva

Peniaze v dnešnej dobe riadia našu spoločnosť a každý chce ich prostredníctvom ukázať, že sa jedná o mocného človeka na trhu. Veľakrát sa jedná však o úplne chudobného človeka, ktorý si len kúpil drahú vec za celú svoju výplatu, aby sa ukázal ako mocný človek na verejnosti, ale v súkromí skĺzne k dlhom a nedotknuteľnosti, ktoré ho budú nútiť splácať pomocou ďalších pôžičiek. Uvedomte si, že bohatstvo nie je v tom, že všetko miniete, ale v tom, čo vám na účte zostane po zaplatení základných nutnosťou.