Pôžičky

Ako predchádzať pôžičkám

Keď surfujete na internete, často na vás ponuka pôžičiek vyskočí skôr, než sa načíta požadovaná webová stránka, na ktorú chcete zamieriť. Keď sledujete svoj obľúbený seriál v televízii, počas reklamy na vás opäť vybehne nejedna ponuka pôžičky. Dalo by sa povedať, že všetky médiá a vymoženosti chcú, aby ste si požičali. Nemôžeme sa teda čudovať tým, ktorí podľahli a ktorí si požičali na niečo, na čo práve potrebovali. Aj keď sú pôžičky dnes ľahko dosiahnuteľné, nemali by sme im podliehať, ale naopak – mali by sme sa im snažiť predchádzať. Sú to predsa len záväzky, ktoré nám môžu rapídne skomplikovať život. 

V prípade, že sa chcete pôžičkám v budúcnosti vyhnúť, máme pre vás pár tipov, ako sa im vyvarovať v budúcnosti čiže ako im predchádzať. Osvojte si naše tipy a uvidíte, ako ľahko sa pôžičkám budete vyhýbať. 

Dodržiavajte pravidlo tridsiatich dní 

Ak vám robí starosť to, že bezhlavo míňate za čokoľvek, čo sa vám páči, odporúčame dodržiavať pravidlo tridsiatich dní, vďaka ktorému nebudete takto bezhlavo utrácať. Pravidlo tridsiatich dní spočíva v tom, že si vec, ktorá sa vám páči, nekúpite hneď, ale s kúpou vyčkáte mesiac. Ak sa vám aj po mesiaci bude daná vec páčiť, neváhajte a kúpte si ju. Väčšinou sa ale stáva, že daná vec sa vám nepáči tak, ako pred mesiacom. 

Zbytočne neutrácajte za potraviny 

Česi za jedlo utratia zhruba tritisíc korún mesačne, ak teda neutráca za potraviny, ktoré nepotrebujú. Mnohí ľudia chodia do potravín len preto, že majú na niečo chuť. Lenže to je práve tá situácia, keď za potraviny zbytočne utrácame, kedy zbytočne nechávame v obchodoch aj stovky korún týždenne. Radšej si kúpte niečo, čo máte radi, v zľave, až to v zľave bude, alebo skrátka nájdite inú alternatívu.