Podnikanie

Ako hravo zvládnuť home office

Aj keď sa svet začína vracať do normálu, home office je stále aktuálna záležitosť. Ľudia stále ešte neopúšťajú svoje domáce kancelárie. Niekedy za to môže strach zamestnávateľov zo šírenia zákerného ochorenia, inokedy zasa zistenie, že ľudia na home office fungujú o niečo zdatnejšie. Sú produktívnejšie, efektívnejšie, a to predovšetkým preto, že sa doma cítia príjemnejšie. Pokiaľ aj vy fungujete z domova, je dôležité odolávať pokušeniu (a že ich doma je!). Pomôcť môžu nižšie uvedené tipy.

Dodržujte bežný pracovný režim

Kľúčom k úspechu je bezpochyby dodržiavanie pracovného režimu. Aj keď sa funguje z pohodlia domácich kancelárií, keď zachováte tradičnú rannú a pracovnú rutinu, urobíte toho naozaj veľa. Preto ráno vstaňte z postele, prichystajte sa ako do kancelárie a dodržujte tradičný pracovný režim, na ktorý ste zvyknutí.

Pokiaľ si necháte vojsť pod kožu pocit, že ste vlastne doma a že môžete urobiť hromadu domácich prác, nepodarí sa vám odškrtnúť si jednotlivé položky z to-do listu.

To-do list je kľúčom k vysokej produktivite

Oplatí sa viesť si aj takzvaný to-do list. Ide o zoznam úloh čiže všetkého, čo musíte stihnúť počas dňa. Odborníci odporúčajú zostaviť si zoznam na základe obtiažnosti. Začínajte tým, čo je pre vás najviac zložité, postupujte k bodu, ktorý je naopak najľahší.

Bolo totiž dokázané, že ľudia majú na začiatku dňa najviac energie. Aj preto sa majú púšťať do takých vecí, ktoré sú pre nich ťažké, ľahšie ich zvládnu. Pre menej náročné veci už toľko energie vykázať nemusí.

Hlavne žiadne rušivé faktory

Aby ste mohli home office zvládnuť naozaj hravo, musíte dať zbohom všetkým rušivým faktorom. A k tým sa radí nielen televízna obrazovka, ale aj mobilný telefón. Aj keď ho potrebujete pri práci používať, vypnite si všetky mobilné notifikácie. Neustále pípajúci Messenger nie je tým, čo by vás pri práci udržovalo. Tým si môžete byť istí.