Financie

Ako na dovolenke platiť, aby sme neprišli o peniaze?

Chystáte sa na dovolenku? Potom sa ponúka otázka, ako na dovolenke platiť tak, aby ste neprišli o peniaze. Kým niekto chce vyraziť na dovolenku bez peňazí, väčšina ľudí vie, že to nie je možné. Zahraničie však nie je Česko, mnohí obchodníci chcú na turistoch zarobiť, a tak by sme si na naše financie mali dávať v zahraničí naozaj veľký pozor. Najmä dávajte pozor pri platení, obchodníci si radi účtujú poplatky, o ktorých vám ani nepovedia a o ktorých sa dozviete až pri kontrole internetového bankovníctva.

Ak sa chystáte na dovolenku, okrem balenie kufrov sa tiež informujte o tom, ako v cudzine platiť, aby ste zbytočne o peniaze neprišli. Je lepšie si vymeniť ešte v Českej republike alebo sa odporúča platiť kartou aj v zahraničí?

Aby ste však nemuseli pre odpoveď chodiť ďaleko a aby ste nemuseli zdĺhavo pátrať na internete, poradíme vám, ako na dovolenke platiť, aby ste o ťažko zarobené peniaze neprišli.

Vyberajte peniaze v bankomatoch ATM

Ak si chcete vyberať v zahraničí z bankomatov, potom odporúčame vyhľadávať bankomaty označené ATM. Jedná sa o automaty, ktoré nájdete aj v Českej republike, a možno z nich vybrať prakticky akúkoľvek menu. Tieto bankomaty ponúka klientom veľmi výhodné kurzy, ani výber z bankomatu vás tak nebude bolieť.

Nech už ale budete vyberať za akéhokoľvek bankomatu, odporúčame vyberať vždy takú menu, ktorá sa v danej krajine využíva a ktorou sa v danej krajine.

Skontrolujte si limity u platobné karty

Aby ste predchádzali zaskočenia, odporúčame si skontrolovať, aké sú vaše limity na platobných kartách. Aké sú vaše limity na platby aj na výbery? Majte neustále na pamäti sumu, ktorá je na karte hraničné. Nemajte ju zbytočne vysokú, aby, v prípade krádeže, nedošlo k odcudzeniu veľkého množstva peňazí. Aké sú vaše limity na platobných kartách?