Pôžičky

Ako dlho trvá rekonštrukcia?

Jednou zo zaujímavých otázok je, ako dlho môže trvať proces rekonštrukcie bytu a na akú čiastku v konečnom dôsledku taká rekonštrukcia vyjde. Odpovede sú individuálne a bude záležať na tom, o akú rekonštrukciu a byt, poprípade rodinný dom pôjde. Ak máte menší byt, ktorý má pár desiatok metrov štvorcových, potom rekonštrukcia nebude stáť s najväčšou pravdepodobnosťou viac ako práca vo väčších bytoch. Samozrejme cenu bude zohľadňovať aj výber materiálu a remeselníka. To platí aj v prípade odpovede na otázku, ako dlho rekonštrukcia bude trvať.

Zaujímavosti o rekonštrukcii

Ak plánujete rekonštrukciu pri bytu 2+1 alebo 3+1, počítajte s tým, že v oboch prípadoch bude doba rekonštrukcie približne rovnaká alebo aspoň veľmi podobná. V takom prípade sa nejedná o zase tak veľký rozdiel. Opäť treba ale spomenúť, že záležať bude na tom, o akú prácu sa bude rokovať. V prípade, že plánujete rekonštruovať bytové jadro, kuchyňu a kúpeľňu, riadiť sa môžete informáciami vyššie. Či už sa jedná o väčší alebo menší byt, práca bude takmer totožná. Niečo iné je to v momente, keď okrem kúpeľne a kuchyne sa budete púšťať aj do iných miestností. Tu už bude byt 3+1 trvať z pohľadu práce dlhšie.

Cena za kompletnú rekonštrukciu sa však môže líšiť. Záležať bude, ako sme už písali na výbere remeselníka a materiálu. Nie je teda nikde napísané, že rekonštrukcia bytu 2+1 musí byť nutne lacnejšia. Ak budú chcieť majitelia vykonať kompletnú rekonštrukciu s kvalitným materiálom a vybavením, môže sa cena predražiť až na niekoľkonásobok. Čo sa týka samotnej doby, počítajte minimálne s desiatimi dňami, ak nie viac. U niektorých bytov môžu nastať komplikácie, ktoré celkovú dobu rekonštrukcie bez problémov predĺžia aj na dva rovné týždne.

Ako dlho trvá rekonštrukcia bytu

Dobu rekonštrukcie výrazne ovplyvní profesionalita remeselníka/ov
Výber remeselníka bude hrať obrovskú úlohu v tom, ako dlho bude rekonštrukcia trvať. Nemyslite si, že profesionál sa pozná podľa toho, za ako dlho má prácu hotovú. Niekedy je totiž lepšie prikloniť sa k dlhšej variante, pretože pri výbere naozaj skúseného remeselníka tak máte istotu, že vašu prácu neodflákol. Pokiaľ o remeselníkovi nič neviete alebo jeho referencie nie sú nijako pozitívne a prácu odviedol veľmi rýchlo, neradujte sa, prvé chyby sa môžu prejaviť po pár týždňoch či mesiacoch.

Na záver sa vráťme ešte k cenovej relácii. Tá môže za rekonštrukciu kuchyne a kúpeľne prekročiť bezpochyby aj sumu 100 tisíc korún. Pri výbere drahšieho remeselníka, materiálu vybavenia nemajú problém sa rodiny dostať aj na dvojnásobok, a to v menších priestoroch. Vždy je teda dobré si vopred nechať vypracovať cenovú kalkuláciu.