Pôžičky

Aká pôžička je bez registra a online?

Už ste si v minulosti požičali. Lenže ste si svoje príjmy a výdavky tak nejako nedobre spočítali. Takže to potom spočítal vám. Kto? Register dlžníkov. Pre istotu ich v Českej republike funguje pekná riadok. Trebárs Centrálny register úverov, ktorý spravuje Slovenská národná banka, alebo Czech Non-Banking Credit Bureau, z.s.p.o., inak pozývaný Nebankový register klientskych informácií, či Czech Banking Credit Bureau, a.s. alias Bankový register klientskych informácií.

Takéto registre budú informovať o vašej platobnej morálke. To znamená o výške vašich záväzkov aj o tom, ktoré z nich sú už po splatnosti. Záznam v registri potom môže znamenať, že pri žiadosti o pôžičku budete mať skrátka smolu a bude to dôvod, prečo vám bude zamietnutá, a to aj pre úplnú maličkosť. Nemusíte byť hneď notorický dlžník. Možno ste sa oneskorili jednoducho nedopatrením. Navyše mnoho registrov vedie nielen záznamy o vašich pôžičkách, ale tiež monitoruje platenie iných výdavkov, ako je potrebné elektrina. Takže čo s tým, keď už ste v registri raz uvedenia? Ešte to pre vás nemusí byť definitívny prekážka.

Ako to?

Existuje alternatíva v podobe pôžičky bez registra. Čo znamená, že poskytovateľ si buď tieto záznamy preverí, ale schvaľovací kritériá sú oveľa miernejšie, prípadne registre nesleduje vôbec. Tento typ vždy poskytujú inštitúcie nebankové, ktoré berú ohľad na to, ako závažného prehrešku ste sa pri splácaní predošlých záväzkov dopustili. Banka k vám takto zhovievavej nebude.

Bez registra si v zásade môžete pomerne úspešne požičať malé sumy do piatich tisíc v podobe takzvaných mikropôžičiek. Avšak je možné sa takto dostať aj k vyšším obnosům, je možné získať aj stovky tisíc.

Naviac je vybavenie takejto pôžičky bez registra aj veľmi jednoduché. Nemusíte kvôli nej ísť nikam na pobočku, možno si ju dojednať priamo online z vášho domova. Podobne nekomplikované býva aj ich schvaľovanie, svoje peniaze môžete mať už v priebehu niekoľkých málo minút.