Financie

Aj v lete sa dá ušetriť. Ako?

Počas leta sa míňa jedna radosť. Neustále sa jazdí na výlety, trávime čas s príbuznými alebo s kamarátmi, jazdíme na dovolenku. Pravdou ale je, že niektorí počas leta potrebujú skôr našetriť než minúť všetky peniaze. Šetriť treba musia tí, ktorí sa vydávajú na dovolenku až po konci sezóny, alebo ktorí sa chystajú na vysokú školu. Tiež si nemôžu dovoliť moc utrácať ľudia, ktorí prišli o prácu alebo podobne. Nemusíte sa však strachovať tým, že počas leta si nestihnete našetriť. Aj počas leta si našetriť dá, len treba vedieť, ako na to.

Šetriť sa dá samozrejme počas celého roka, avšak počas leta je to trochu ťažšie. Ako sme spomenuli, neustále sa niekam jazdí, počasie nás ťahá von, bezhlavo utrácame za hlúposti. Pokiaľ chcete v lete ušetriť, odporúčame vám niekoľko tipov, vďaka ktorým hravo ušetríte na školu, koľaj alebo na neskoré letnú dovolenku.

Ako v lete ušetriť

  • Nenavštevujte kúpalisko, ale radšej dajte prednosť vášmu domácemu bazénu na záhrade, či už je akokoľvek veľký. Počas sparných letných dní budete radi aj za drobné osvieženie, ktoré vám ponúkne bazénik malej veľkosti.
  • Keď už sa predsa len vydáte na kúpalisko alebo na výlet, vezmite si desiatu z domu, rovnako ako si vezmite obed a dostatok pitia. Na turistoch sa najviac zarába, ceny sú naozaj premrštené, preto radšej si noste občerstvenie z domova.
  • Keď na výlet, tak ideálne za turistickým cieľom, ktorý vás láka. Je to totiž bezplatná záležitosť. Neplatíte vstupné ako na hradoch alebo zámkoch.
  • Počas leta jazdite viac na bicykli, a to aj do práce alebo na brigádu. Automobil je iba žrút pohonných hmôt, rovnako ako je požieračom peňazí aj mestská hromadná doprava. Vďaka bicyklu navyše prospejete svojmu zdraviu a urobíte niečo pre svoju postavu.
  • Pri práci si dohodnite ešte niekoľkohodinovú brigádu treba v stánku so zmrzlinou. Jedná sa o nenáročnú prácu, ktorú možno počas leta vykonávať pri zamestnaní, kde ste na hlavný pracovný pomer.