Financie

6 nápadov, ktoré pomôžu ušetriť výdavky za bývanie

V súčasnosti rastú ceny prakticky všetkých komodít, na ktoré sme bežne zvyknutí. Súvisí to aj s rastúcimi cenami elektriny, nábytku a mnohých ďalších oblastí súvisiacich s bývaním. Ako môžete znížiť svoje náklady na bývanie?

Zrušenie služieb, ktoré nepoužívate

Predplácate si streamovacie služby, televíziu, externý internet alebo herné balíky? Skontrolujte ich mesačné a ročné náklady a zistite, či ich skutočne využívate natoľko, aby sa vám tieto výdavky oplatili. Okamžite zrušte všetky nepotrebné služby. Nedovoľte, aby sa vaše financie rozutekali.

Uzatvorte si nové poistenie

Každý rok by ste mali skontrolovať trh a vyhľadať výhodnejšiu ponuku poistenia domácnosti. Uzatvorte si nové poistenie a ušetrite až niekoľko stoviek ročne na poistke s rovnakými podmienkami, ale s lacnejšou tarifou.

Začnite platiť kartou

Nie, nebojte sa, za platbu kartou sa neplatia žiadne poplatky. Hoci niektoré banky majú stále aj túto archivačnú funkciu. Je to psychologický efekt. Podľa mnohých psychológov šetríme oveľa viac, keď vidíme, ako peniaze fyzicky miznú z našej peňaženky. Využívajte preto platby v hotovosti, najmä v obchodoch, ktoré považujete za svoje slabé stránky.

Vytvorte si nákupný zoznam

Domácnosti, ktoré si vytvoria konkrétny nákupný zoznam, ušetria podľa prieskumu až 10 % výdavkov na potraviny. Kupujú len to, čo skutočne potrebujú. Neuskutočňujú duplicitné nákupy. Premysleli si, čo budú jesť.

Úspora účtov za elektrinu

Všetky spotrebiče riadne vypnite vždy, keď ich nepoužívate. Áno, dokonca aj televízor. Vrátane červeného tlačidla. Nenechávajte nabíjačky visieť v elektrickej sieti. Zhasnite svetlá v miestnostiach, ktoré práve neobývate. Pravidelne odmrazujte chladničku a mrazničku.

Zníženie účtov za vodu

Namiesto kúpeľa si dajte radšej sprchu. Pri rannom sprchovaní používajte chladnejšiu vodu ako večer. Záhradu zalievajte vodou zo studne alebo dažďovou vodou.

Existuje mnoho spôsobov, ako ušetriť peniaze na účtoch za bývanie.