Financie

Zvažujete stavebné sporenie? Prezradíme vám jeho výhody

Dnes chce mať každý človek nejaké peniaze bokom, a tak sa snažia investovať alebo tvoriť si isté finančné rezervy. Kým niektorí si schovávajú peniaze pod vankúš, iní sú odhodlaní odkladať konkrétnu sumu každý mesiac na sporiaci účet, do stavebného sporenia alebo do podobného finančného produktu. Zostaňme však na malú chvíľu pri stavebného sporenia, ktoré sa najmä v Českej republike stáva veľmi obľúbeným finančným produktom. Jedná sa o čosi základného, ​​čo by mal mať každý, kto si jedného dňa plánuje kúpiť vlastné bývanie.

Ako už bolo spomenuté, stavebné sporenie je v posledných rokoch naozaj veľmi obľúbené a prichádza mu na chuť naozaj veľké množstvo ľudí. Niektorí ľudia dokonca do stavebného sporenia idú, bez toho aby vedeli, aké má stavebné sporenie výhody. Poďme si teda niekoľko základných výhod stavebného sporenia prezradiť.

Stavebné sporenie rovná sa zaujímavá štátna pomoc

Pokiaľ máte dohodnuté stavebné sporenie, potom určite viete, koľko robí štátna pomoc. V súčasnej dobe je stavebné sporenie neodmysliteľne späté so zaujímavou štátnou podporou. Štátna pomoc dosahuje ročne až dvoch tisíc korún, ktoré rozhodne na ulici len tak nenájdete. Alebo už ste niekedy na ulici dvetisíc korún našli? Rovnako tak môžu ušetrenej sumy navýšiť aj vklady z predchádzajúcich rokov.

Vhodné sporenie pre kohokoľvek

Obrovskou výhodou stavebného sporenia je hlavne to, že sa jedná o sporenie vhodné pre kohokoľvek – teda ako pre deti, tak pre mladých, ako aj pre seniorov. Stavebné sporenie je možné teda brať ako univerzálny finančný nástroj, ktorý umožňuje potomkom zaistiť dobrú budúcnosť či podobne.

Viacero zmlúv stavebného sporenia

Ďalšou veľkou výhodou stavebného sporenia je napríklad to, že môžete mať uzavretých viacero zmlúv naraz. Zmlúv o stavebnom sporení je možné mať uzavreté viacero, je však potrebné konštatovať, že štátna pomoc sa vzťahuje len na konkrétnu osobu, respektíve jej rodné číslo.