Podnikanie

Prečo to skúsiť s franchisingu?

Premýšľate nad tým, že sa postavíte na vlastné nohy a že začnete podnikať? To je rozhodne skvelý nápad! Pre podnikanie však potrebujete mať kus vytrvalosti, trpezlivosti a tiež musíte mať ostré nechty, cez to skrátka nejde vlak. Mnohí ľudia trochu váhajú nad tým, či do podnikania ísť alebo nie. Predsa len sa musí zo začiatku vymyslieť produkt alebo služba, s ktorou sa vstúpi na trh, musí sa vymyslieť podnikateľský plán a tiež názov spoločnosti. Tiež sa neskôr musí investovať do propagácie. Začať podnikať od nuly, to nie je práve nič ľahké. Prečo ale nevyužiť franchising?

O franchisingu ste možno počuli, veď na základe franchisingu dnes podnikania nejedna spoločnosť. Jedná sa o podnikanie na základe licenčných zmlúv, vďaka ktorým si môžete otvoriť pobočku firmy, ktorú moc dobre poznáte a ktorá už má svoje miesto na trhu. Prezraďme si niekoľko dôvodov, prečo to s franšízy skúsiť.

Menšie riziko skorého krachu

Keďže si otvoríte pobočku už zabehnuté, dobre známej spoločnosti, je tu nižšie riziko, že skrachujete. Skrátka si vyberiete takú značku, ktorú ľudia poznajú a ktorú pravidelne navštevujú. Budete mať tak zaistené množstvo klientov do začiatku podnikania. Pri rozbehnutí vlastného biznisu ste sa museli viac snažiť, museli by ste hľadať zákazníkov na každom rohu a museli by ste viac peňazí investovať do propagácie.

Náskok do už rozbehnutého vlaku

Istou výhodou je to, že takzvane naskočíte do už rozbehnutého vlaku. Budete mať pred sebou koncept, ktorý sa budete musieť snažiť udržať na minimálne takej látke, na aké ste ho preberali. Do podnikania tak skočíte doslova po hlave, čo nie je niekedy na škodu.

Rýchla návratnosť investície

Istou výhodou je tiež rýchla návratnosť investície. Samozrejme rýchlosť navrátenie prvotnej investície sa odvíja od toho, akú pobočku si otvoríte, ale väčšinou je prvotný vklad onedlho opäť vo vašom vrecku.