Pôžičky

Pôžička pre ženy na materskej

Pôžičky pre ženy na materskej dovolenke nie sú dnes nijako výnimočné. Riešenie finančných záležitostí sa nevyhne ani tomuto obdobiu. S príchodom potomka prichádza aj nemilé finančné trable, ak je žena na výchovu dieťaťa či detí sama, môže sa ľahko ocitnú v krízovej situácii. Krízovú finančnú situáciu môžu zachrániť pôžičky, ale len tie, u ktorých viete, že Vás nezruinuje. U bankových pôžičiek riešime obvyklý problém a tým je potvrdenie príjmov.

Máloktorá banka Vám ponúkne pôžičku bez potvrdenia príjmu. Ženy na materskej dovolenke môžu dokladovať príjmy, ale máloktorá žena samoživiteľka sa môže chváliť dostatočnou sumou – ktorá banku samozrejme zaujíma. Či už žena na materskej zháňa hypotéku, vyšší úver alebo len pôžičku do výplaty – môže sa stretnúť s neúspechom, ktorý zvyčajne môže celú situáciu prehĺbiť.

Nebankové pôžičky pre ženy na materskej

Nebankové pôžičky do výplaty niekedy nazývané ako SMS pôžičky môžu ženám na materskej dovolenke uľahčiť nepríjemné čakanie na „výplatu“. Nebankové spoločnosti často nenahliada ani do registra, nepožadujú dokladovanie príjmov a často ponúkajú aj prvé pôžičku zadarmo. Pri výbere pôžičky je nutné zvážiť, či budeme schopní pôžičku splatiť a aká bude výška poplatkov a úrokov. Solídny nebankové spoločnosti Vám nepodstrčí nepravdivé informácie, len je potrebné si dôkladne prečítať zmluvu a obchodné podmienky. Vždy radšej počítajte s tým, že budete pôžičku musieť odložiť – zaujímajte sa teda o to, čo sa stane, keď pôžičku nesplatíte. Budete mať možnosť pôžičku predĺžiť? Aká bude výška poplatkov?

Nahliadanie do registrov

Nahliadnutie do registrov je aj u nebankových spoločností skôr obvyklé, nebankové spoločnosti majú k dispozícii register nebankových úverov SOLUS, tento register obsahuje len negatívne informácie. Teda informácie o klientoch, ktorí majú problémy so splácaním. Spoľahlivé a solídny nebankové spoločnosti tak chráni Vás aj sami seba. Ak ste sa dostali do naozaj ťaživej životnej situácie môžete využiť bezplatnú právnu poradňu Slovenskej advokátskej komory.