Financie

Neutrácajte za svoje zlozvyky

Zlozvyky má každý svoje. Medzi tie najčastejšie však patrí fajčenie a alkohol. Fajčenia by sa ešte mohlo brať, pretože sa po tejto aktivite ľudia nesprávajú arogantne, agresívne či inak. Dbajte však na to, aby vám veľká miera cigariet za deň neublížila. Ono samotné fajčenie samozrejme škodí zdraviu, ale ak ste už dlhodobý fajčiar, ťažko sa vám prestáva. Iste ste aj ochotní dať za tento zlozvyk viac peňazí, pretože sa práve cigarety radí k tým veciam, za ktoré platíme stále viac. Vašim ratolestiam určite môže tento zlozvyk vadiť, ale starého psa novým kúskom nenaučí. 

V priemere každý takýto závislý na fajčenie denne vyfajčí približne trinásť cigariet, čo je ohromný počet. Jedná sa teda o krabičku cigariet na dva dni a v prepočte zhruba na pätnásť set za mesiac. Nielen teda, že nás oberá o zdravie, krásu a vďaka nemu nadobúda naša tvár na vráskach a následne aj na stresových situáciách, tento zlozvyk nám tiež riadne hrabe do našich peňaženiek, ktoré sa aj teraz – dlho po vianočných sviatkoch – nemuseli ešte spamätať z anorexie , ktorú za decembrový a následne aj za januárový mesiac prekonala. 

Ďalším zlozvykom je samozrejme alkohol. Ten je u mnohých ľudí absolútne otrasný, pretože pitie alkoholu považujú za dennú rutinu – takpovediac za minútovú rutinu. Po pár hltoch sú už veľmi agresívne, sprostí a arogantný, čo sú oveľa horšie vlastnosti než tie, ktoré spôsobuje fajčenie. Zdravie nám poškodzuje rovnako tak. Navyše sa s týmto zlozvykom nedá len tak ľahko bojovať – býva to väčšinou boj na trošku dlhšiu trať, než čo by sa jednalo o odnaučenie fajčenia. Navyše aj tento zlozvyk nám začal veľa podraďovať. Ľudia pijúci často také moky si taktiež hrabne dobre do peňaženky. Pomaly, ale iste sa približujú k cifre, ktorú utratia fajčiari za svoje cigarety. Vďaka tomu, že inflácia stále rastie, porastú neskutočnú rýchlosťou aj tieto ceny práve týchto zlozvykov.