Financie

Môžu financie stáť za rozpadom vzťahu?

Vzťahy sa bohužiaľ rozpadajú dnes a denne. Podľa posledných prieskumov sa rozvádza každé druhé manželstvo. Tomu sa možno ani nemožno čudovať. Ľudia dnes žijú viac online ako off-line, často sa rozídu vo svojich názoroch na základe názorov iných. Veľakrát však za rozpadom vzťahu stojí finančná stránka. Takže áno – financie môžu zničiť vzťah. Avšak až po rozpade vzťahu si človek uvedomí, že za peniaze si človek lásku nekúpi a že láska by mala byť na prvom mieste.

Dvaja ľudia majú rozdielny prístup k peniazom

Veľkým problémom býva to, keď majú dvaja ľudia rozdielny prístup k peniazom. Keď spolu dvaja ľudia randí, toľko finančnú stránku nerieši. Ale keď začnú žiť spoločný život, razom sa môže prísť na kameň úrazu, ktorý sú v tomto prípade peniaze.

Veľmi často to býva tak, že jeden sa drží motta „peniaze tu budú vždy, ale my nie“ alebo „peniaze sa majú točiť“ a druhý je skôr držgroš, ktorému trvá dlhé týždne, než sa rozhodne niečo si kúpiť. Tento rozdielny prístup k peniazom vedie k rozdielnym názorom, hádkam a neskôr tiež k rozchodu, ak nie rovno rozvodu.

Až príliš veľké rozdiely v príjmoch

Čo môže byť tiež kameňom úrazu, sú rozdielne príjmy. Najmä muži často nedokážu prehryznúť, že ženy zarábajú oveľa viac ako oni. Majú v sebe skrátka zakorenené to, že muž má byť hlavou rodiny a on má byť tým, kto rodinu uživí. Je to skrátka súčasť ich ega. Keď niekto ich ego týmto napadne, nemôžu s daným človekom žiť. A tak opäť dochádza k rozchodom.

Iné predstavy o investíciách

Aby spolu dvaja ľudia vydržali, mali by byť rovnako naladení. Čiže mali by mať rovnaké predstavy o investíciu. Ak niekto chce dávať peniaze na stavebné sporenie a iný do akcií, skôr alebo neskôr bude práve toto kameňom úrazu. A už nezáleží na tom, či sa žije od výplaty k výplate a počíta každá koruna, alebo o peniaze nie je núdza.