Financie

Fajčenie je čím ďalej väčšie zásah do financií

Zlozvykov je všade habadej. Každý má určitú svoju úchylku, s ktorou sa bojí ukázať na verejnosti, ale s jedným takým zlozvykom sa ľudia ukazujú hojne, pretože si myslí, že sa jedná o frajerina. Lenže ono je to len zdraviu škodlivá vec, a tak sa nie je čomu diviť, keď to skôr väčšinu ľudí popudí, než ohromí. Jedná sa o fajčenie, ktoré je pre mnoho ľudí naozaj nechutné, ale pre druhú polovicu ľudí sa jedná o denné koníček, záľubu či len závislosť, bez ktorej si nedokážu predstaviť ráno, večer, ani obedovú pauzu. Do skupiny fajčiarov sa radí čoraz viac Slovákov. Ako ale proti tomuto zlozvyku bojovať, to nikto netuší. Možno by bolo dobré, keby sa ľudia odnaučili fajčiť vďaka vysokým cenám, ale už aj štúdie dokazujú, že ľudia sú za tento zlozvyk jednoducho ochotní zaplatiť, a tak sa nie je čomu diviť, že sa veľa ľudí potýka aj s tým, že majú naozaj hlboko do vrecka. Cigarety sa totiž stále zdražujú a zdražovať sa tiež budú aj v nasledujúcom roku. Opäť porastú ceny, ktoré sa už u všetkých cigariet dotknú skoro stovky. Ak to tak bude, väčšina fajčiarov príde čoskoro na mizinu. 

V priemere sa stretávame s fajčiarmi na každom druhom rohu. Ak by sme mali brať priemerného slovenského občana, tak vyfajčí zhruba desať cigariet za deň, čo sa zrejme dá aj ľahko spočítať. Každý určite začína ráno cigaretou a ukončuje jej aj deň. Následne obedňajšia pauza nesmie byť bez fajčenia, to isté aj dve desiaty dopoludnia a popoludní. Počas dopoludňajších hodín sa väčšinou taktiež odkradete von, a tak pribudne ďalší cigareta k vášmu počtu. Popoludní sa už potom len vezie, a tak sa doma určite stretnete ešte s tromi zastávkami na záhrade, pri ktorých si opäť zapálite. Možno by sme sa takto naozaj k tým desiatich či trinástich cigaretám dopracovali. Ide tak zhruba o trinásť sto korún mesačne, čo títo ľudia vyhodia zo svojho vrecka. 

Avšak zrejme im to extra nevadí, pretože naozaj bolo zistené, že fajčiari neprestanú s týmto zlozvykom, aj keď sa bude stále zdražovať. To sú vraj radšej ochotní tých desať korún pridať – tvrdí štatistiky.