Podnikanie

Ako z domu pracovať efektívnejšie?

Práca vykonávaná formou home office je v súčasnej dobe naozaj hitom. A nemožno sa tomu čudovať. Pracuje sa s nižšou pravdepodobnosťou, že sa získa šíriace sa ochorenie, navyše sa ukazuje, že zamestnanci pracujú z domovov o niečo efektívnejšie. Teda, pokiaľ si dokážu prácu dobre zorganizovať, úspešne bojovať s prokrastináciou a nenechať sa rozhodiť okolitými vplyvmi, ktorých môže byť viac než dosť. Aby ste však aj na home office dosahovali naozaj skvelé výsledky, poďme si spomenúť niekoľko tipov ktoré k vyššej efektivite bezpochyby prispejú.

Rutina je najviac

Pokiaľ sa chcete úspešne pobiť s prácou z domova, je potrebné nastoliť si akúsi rutinu. Stereotyp síce nikto nemá v láske, ale rutina je v tomto prípade kľúčom k úspechu. Pokiaľ sa vám podarí nevypadnúť zo zabehnutého režimu, budete prakticky denne odvádzať naozaj skvelú prácu.

Práca na diaľku naozaj neznamená, že nebudete vstávať včas alebo že si môžete dovoliť pracovať voľnejšie. Naopak, je potrebné udržať ten rytmus, ktorý ste si nastolili, keď ste pravidelne dochádzali do kancelárie.

Žiadna práca z postele

Je mylné sa domnievať, že home office je v skutočnosti iba prácou z postele. Nie je to tak. Aby ste odvádzali naozaj skvelé výsledky, musíte sa zbaviť všetkých rušivých elementov vo vašom okolí. Snažte sa mať vždy uprataný stôl. Nemajte zapnutú televíziu. A sadnite do svojho pracovného kúta a rozhodne nepracujte z postele.

Aj keď si človek hovorí, že v spálni príliš veľa rušivých elementov nie je, mýlite sa. Tým najväčším rušivým elementom je samotná posteľ, ktorá človek zvádza, bohužiaľ, k úplnej prekrastinácii a spánku.

Raňajky sú základ dňa

Aby ste mohli aj v home office odvádzať naozaj skvelé výsledky, je potrebné sa dobre naraňajkovať. Nachystajte si ráno raňajky, aj keď vlastne nie ste zvyknutí raňajkovať. Porcia by mala byť taká, aby vás dostatočne zasýtila a aby ste sa po nej necítili nijako ťažko. Získate tým potrebnú energiu a vyvarujete sa tomu, že by ste neustále odchádzali do chladničky pre niečo dobré.