Financie

Ako ušetriť za suplementy

Cvičíte a uvažujete nad kúpou suplementov, ktoré sú ale cenovo mimo vášho rozpočtu? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť túto situáciu vyriešiť.

Správne nastavený príjem kalórií a makroživín ako základ

Hneď na začiatok je nutné konštatovať, že pridaná hodnota suplementov sa prejavuje najmä v prípade, keď máte úplne správne nastavený jedálniček z pohľadu ideálneho príjmu makroživín a kalórií. Doplnky by mali predstavovať iba prostriedok, ktorý vám uľahčí dosiahnuť požadované hodnoty. Pokiaľ teda nemáte prehľad o prijímaných potravinách z vyššie spomínaných hľadísk, malo by byť zostavenie jedálnička prvým nevyhnutným krokom.

Nákup surovinových doplnkov

Pokiaľ máte už zostavený jedálniček a viete, ktorý suplement je pre vás nevyhnutný pre naplnenie požadovaných kalorických a živinových hodnôt, môžete sa pustiť do samotného nákupu. Ak chcete naozaj maximálne úspory, môžete zvážiť nákup suplementov ako surovín. Tie sú obvykle bez príchutí a ich cena je podstatne lacnejšia ako v prípade finálne spracovaných výrobkov. Nákupom niekoľkých surovín si potom môžete vytvoriť plnohodnotný suplement bez nutnosti zbytočných výdavkov.

Zľavy a výpredaje

Preferujete radšej chuťovo prijateľnejšie varianty? Klasickou voľbou potom bývajú doplnky z rôznych zľavových akcií a výpredajov. Trh suplementov je charakteristický veľkými výpredajmi z dôvodu expirácií. Často tak môžete naraziť napríklad na akcie typu 1+1 zadarmo alebo výrazné percentuálne zľavy.

Bazáre

Našim posledným tipom je nákup na internete od používateľov, ktorým zakúpený suplement nesedí, a preto ho ponúka za zlomok pôvodnej ceny. Na internete existuje hneď niekoľko diskusných fór, v ktorých nájdete špecializované vlákna venované práve predaju suplementov a fitness vybavenia.