Podnikanie

Ako byť efektívnejšie v podnikaní?

Ak sa radíte k podnikateľom, iste sa vám po určitej dobe môže stať, že sa začnete cítiť menej produktívne. Začnete pochybovať o svojich schopnostiach a tom, či vôbec malo cenu zakladať vašu spoločnosť. Pochybujete nad rôznymi rozhodnutiami a zrazu danej situácie vidíte úplne inak. Nie je to dôkaz zlyhania, ale iba vaša malá vyťaženosť. Ste len málo efektívne. Zvýšte svoju výkonnosť a všetky podobné pochybnosti celkom iste zmizne. Buďte svoji a opäť sa začnite viac motivovať a budovať svoju firmu. Spoločnosť nemôže rásť sám, pokiaľ s ním nerastie aj jeho majiteľ. Je to rovnaké, ako keby rástol strom bez najmenšej kvapky vody.

Byť efektívnejší znamená radikálne zmeniť svoj postoj voči kariérnemu, ale aj osobnému životu. Chce to menej lenivosti a viac zapálenosť. Tieto dve vecí sa však líši v jednom, a síce zapálenosť rýchlo môže prejsť k lenivosti a lenivosť ťažko vyšlapuje ten kopec k zapálenosť. Potom teda ak sa znovu začleníte medzi tie produktívne, držte sa a nesklouzávejte dole k lenivým bytostiam.

Prestaňte robiť všetko sami

Nedávajte všetko na svoje plecia. Vo firme totiž existujú aj vaši zamestnanci, ktoré môžete rýchlo zamestnať úlohy, ktoré sú pre vás menej dôležité, napriek tomu je potrebné ich splniť. Požiadajte ich, klesnite s veľkým egom o niečo nižšie a poproste ich o pomoc. Radi vám vyhovie. Veď firma je ako jedna veľká rodina, je to jeden celok.

Nerozptyľujte sa

Najväčším lákadlom v čase práce býva snáď všetko. Radšej by ste zalievali kytky v kancelárii alebo si pustili rádio, len aby ste nemuseli dorobiť kopu vecí, ktoré máte na prácu. Možnosti rozptýlenie sú všade okolo, musíte sa naučiť ich ignorovať. Dopriať si ich môžete iba za odmenu. Stanovte si to presne takto. Izolujte so svojím myslením od všetkého rozptýlenie a zábavy. Zamerajte sa len na svoju prácu a až po nej si stanovte svoju zaslúženú odmenu.