Financie

Akcie Facebooku klesajú kvôli zmenám

Žijeme v dobe, ktorú ovládajú sociálne siete. Dneska na sociálnych sieťach trávime skutočne hodiny – mnohokrát je to mrhanie časom, inokedy je to slušne investovaný čas. Tou najrozšírenejšia sociálna sietí u nás i vo svete je sociálna sieť Facebook, ktorá je dôkazom, že vás len jeden jediný nápad môže priviesť k miliardám a k tým najbohatším ľuďom sveta. Veď aj Facebook bol nápadom a dnes je to obrovská spoločnosť, ktorá Marka Zuckerberga urobila miliardárom. Bohužiaľ teraz začína spoločnosť prichádzať o svojich investorov – prečo?

Firma je jedna z tých, ktorá sa potrebuje neustále zdokonaľovať, neustále musí prinášať hromadu noviniek, pretože len tak si udrží ten svoj najvyšší post medzi sociálnymi sieťami. Niektoré novinky nie sú užitočné, iné sú dosť kritizované, iných ľudí doslova nadchnú.

V poslednej dobe sa povráva, že Facebook sa má stať tou sociálnou sieťou, ktorú veľmi dobre poznáme z minulosti – má sa zamedziť veľkému množstvo reklamy, opäť majú dostať prednosť príspevky samotných užívateľov a ich vlastné príbehy, stránky nebudú tak zvýhodňované. To sa však nepáči investorom a bohužiaľ akcie začínajú klesať.

O koľko akcie klesli?

Keď sa ohlásili obrovské zmeny, ktoré Facebook čakajú, investori začali cúvať. Akcie zrazu klesli o 5,4 percent, čo nie je práve najmenej. Investorom sa nepáči hlavne to, že sa upozadí správy médií, ktoré nás veľmi často ovplyvňujú, že sa zároveň upozadí aj firemné reklamy alebo vyjadrovania sa politických strán.

Facebook sa vráti ku koreňom

Treba povedať, že Facebook sa akosi rozhodol „vrátiť ku koreňom“. Komunita to oceňuje, pretože užívatelia už mali po krk toho, ako sa o svojich priateľoch nedozvedáme toho toľko ako predtým. Facebook začal byť skutočne jednou veľkou reklamou, čo ľudia skrátka a dobre necenil. Zuckerberg sa tak rozhodol verejnosť vypočuť a ​​chce v blízkej dobe vrátiť Facebook na úplný začiatok.