Podnikanie

Získajte správnych ľudí na správne miesta

Žijeme v dobe, v ktorej nás sužuje nedostatok pracovnej sily. Česká republika sa síce pýši tým, že jej nezamestnanosť je na najnižšej úrovni za posledné dve dekády, ale bohužiaľ zamestnávatelia tak nadšení nie sú, pretože nemajú, kde zháňať ľudí. Snaží sa voľné pracovné miesta obsadzovať aj ľuďmi zo zahraničia, pretože niekedy skutočne potrebujú akúkoľvek schopnú voľnú pracovnú ruku. Konečne si v čase zamestnaneckej krízy zamestnávatelia uvedomujú, že ľudia sú základ. Je potrebné mať tých správnych ľudí na správnych miestach.

Ak máte problém zohnať schopných zamestnancov, ak chcete dostať správnych ľudí na správne miesta, možno potrebujete pomoct. Každý podnikateľ by si mal uvedomiť, kedy potrebuje pomôcť a kedy nie. S obsadzovaním miest možno skutočne pomoct potrebujete. S tým, aby ste získali správnych ľudí na správne miesta, vám môže pomôcť projekt, ktorý sa volá „Ľudia sú základ“.

Čo je cieľom projektu?

S týmto projektom ste sa možno stretli, možno nie. Ide o projekt, ktorý pomáha firmám získať tých správnych ľudí na správne miesta, pomáha im je viesť a rozvíjať ich. Cieľom celého projektu je hlavne spokojnosť, a to ako zamestnávateľov, tak aj samotných zamestnancov. Dalo by sa povedať, že tento projekt funguje ako personálna agentúra, ktorý sa snaží zamestnávateľom dodať takých ľudí, o ktoré má zamestnávateľ záujem, ktorí sa tešia na novú prácu, ktoré bude baviť to, čo budú robiť.

Ako v dnešnej dobe nájsť tie správne zamestnanca?

Ak by ste boli radšej preto, aby ste svojich zamestnancov radšej našli sami, nechajte sa inšpirovať niekoľkými tipy, ktoré vám s hľadaním zamestnancov stopercentne pomôžu. Treba si ujasniť hlavne to, akého človeka hľadáte, a od toho sa odpichnú.

Často dbáte na to, aby ste obsadili miesto, ktoré obsadiť potrebujete, ale zabúdate sa na pohovore opýtať, akým človekom kandidát je. Často tak obsadíte miesto niekým, s kým vlastne spolupracovať nechcete, teda onedlho hľadáte nového zamestnanca.