Podnikanie

Ženy, ktoré sa radia k najbohatším na svete

Doba, kedy sa hovorilo a taky kedy platilo, že ženy patria do kuchyne a že páni sú tí, ktorí ako hlava rodiny musí zarábať peniaze, je už dávno preč. Dnes sú ženy sebestačné a samostatné, bez mužov sa hravo obídu. Dokonca mnohé z nich dnes zarábajú oveľa viac ako páni. Ak by sme nahliadli do rebríčka najbohatších ľudí sveta, uvideli by sme v ňom aj niekoľko žien, ktoré sa právom zapísali do tohto rebríčka. Zamerajme sa však na rebríček najbohatších žien sveta a vyberme si tie, ktorým ich majetok naozaj nespadol do lona. 

Ak nahliadnete do rebríčka najbohatších žien na svete, uvidíte z počiatku ženy, ktorým naozaj spadlo imanie do lona, pretože sa len vedeli narodiť. Lenže až budete rebríčkom listovať dlhšie, uvidíte aj ženy, ktoré si za svojím majetkom tvrdo išli. 

Anne Cox Chambers 

Jednou z najbohatších žien je Anne Cox Chambers, ktorá je majoritným vlastníkom obrovského mediálneho konglomerátu v súkromnom vlastníctve, a síce spoločnosti Cox Enterprises. Síce obrovskú firmu zdedila, ale právom patrí do rebríčka najbohatších žien. Je jej totiž Deväťdesiatpäť, napriek tomu stále sedí vo vedení veľké spoločnosti a len tak sa zo svojho postu vyšplouchnout nenechá. Jej majetok sa odhaduje zhruba na sedemnásť miliárd dolárov. 

iris Fontbona 

Drvivej množstvo žien v rebríčku najbohatších žien sveta sa vedeli len dobre vydať. Tak to bolo aj u Iris Fontbona, ktorá je vodou po Andronicu Lukisici. Po smrti svojho muža pokračuje v rodinnom biznise, zdrojom jej imanie je predovšetkým banícky priemysel (konkrétne meď). Imanie jej rodiny sa dnes odhaduje na trinásť a pol miliárd dolárov. 

Jaqueline Mars 

Ak ste milovníkom čokoládových tyčiniek Mars alebo Milky Way, určite budete poznať aj túto ženu, ktorá je dcérou a vnučkou zakladateľov obrovského biznisu so sladkosťami. Spoločnosť zdedila spoločne so svojimi bratmi, jej majetok sa odhaduje na dvadsaťšesť miliárd dolárov.