Podnikanie

Zaujímavé fakty o miliardároch, alebo čo ste nevedeli

Byť úspešným je jedna vec, ale aby ste sa k tomuto statusu vôbec dopracovali, musíte byť opradení vytrvalosťou, trpezlivosťou a samozrejme aj disciplinovanosťou. Pretože ak nebudete disciplinovaní, pravdepodobne len ťažko dôjdete k vytýčenému cieľu. Čo by vás však mohlo tiež istým spôsobom motivovať, sú zaujímavé fakty o miliardároch, o ktorých sa bežne nerozpráva, čo je škoda. Sú to odrazy skutočnosti, zaujímavosti, ktoré by človeka možno ani nenapadli, a napokon určite spôsobia, že na mnohé veci budete mať naraz trochu iný pohľad.

Zaujímavé fakty o miliardároch

  • Vedeli ste, že koronavírusová pandémia ešte viac prehĺbila rozdiely v bohatstve? Takže zatiaľ chudobní ešte viac prichádzali o svoje financie, bohatí ešte viac bohatli? Zhruba 86 percent miliardárov za posledný rok ešte viac zbohatlo.
  • Vedeli ste, že väčšina miliardárov sú takzvaní self-made miliardári? Inými slovami, že im bohatstvo nespadlo do lona, ​​ale vybudovali si ho svojpomocne?
  • Vedeli ste, že prvým spisovateľom, ktorý si vďaka písaniu a knihám prišiel na majetok v hodnote jednej miliardy dolárov, bola autorka série kníh o Harrym Potterovi?
  • Vedeli ste, že najmladší miliardár na svete má iba osemnásť rokov? Je ním Kevin David Lehmann, ktorý zdedil päťdesiat percent nemeckej siete DM drogérie po svojom otcovi. Jeho hodnota sa z nuly dostala na 3,3 miliardy dolárov.
  • Vedeli ste, že podľa nemenovaného rebríčka je na svete viac ako desať liatí, ktorých majetok presahuje hodnotu 100 miliárd dolárov?
  • Vedeli ste, že najviac miliardárov sa nachádza na území Spojených štátov amerických? Tesne za nimi sú potom Spojené štáty americké.
  • Vedeli ste, že najbohatšou ženou je v súčasnej dobe francúzska dedička spoločnosti L’Oréal? Hodnota jej majetku vzrástla na 94 miliárd dolárov.