Financie

Zaujímavé fakty o Bitcoin

Okolo digitálne meny zvanej Bitcoin sa točí dianie vo finančnom svete. Ľudia chcú investovať, ale nechcú už investovať do zlata alebo iných drahých kovov, ale chcú investovať do kryptomena, ktoré podľa nich majú väčší potenciál. Pravdou však je, že investície do Bitcoin je úplne rovnaká ako každá iná. Aj v tomto prípade je tu veľké riziko, že sa spálite. To je však riziko investovania všeobecne. Na rozdiel od iných investícií však možno predpokladať, ako to potrebné konkrétne s Bitcoin bude ďalej, či jeho hodnota bude stúpať alebo klesať. Najmä o najznámejší digitálnej mene zvanej Bitcoin sa dlhú dobu hovorilo, že nemá tendenciu klesať so svojou hodnotou, ale potom k tomu rovnako došlo. Poďme si povedať viac zaujímavostí o tejto digitálnej mene, o ktoré sa v poslednej dobe naozaj veľa hovorí, a to najmä preto, že sa opäť odrazil od dna a rastie na svojej cene, čo má tak aj naďalej zostávať, až do jeho úplného vyťažení.

Zaujímavé fakty o kryptomena Bitcoin

  • Aktuálna hodnota všetkých Bitcoin v dolároch je viac ako sedemdesiat miliárd.
  • Len v roku 2017 vzrástla hodnota Bitcoin o skoro sedemsto percent.
  • Bitcoin bohužiaľ nemožno vracať. Ak sa pri transakcii prepíšete, nikdy svoje Bitcoin už neuvidíte, nikto vám ich nevráti späť.
  • Bitcoin sa už prerokovávali u floridského súde. Prípad s praním špinavých peňazí bol však zmetený zo stola, pretože sa dospelo k záveru, že Bitcoin nie sú peniaze. Hneď na to si niekto kúpil byt za túto digitálnu menu.
  • Aj keď sú Bitcoin len digitálne menou, v mnohých krajinách sveta sú už nelegálne. Nelegálne sú napríklad vo Bolívii, vo Vietname a tiež v Ekvádore. Pred šiestimi rokmi boli Bitcoin zakázané tiež v Thajsku.
  • Bitcoin spoločne s Etherea a litecoin patrí k vôbec najznámejším kryptoměnám na svete.
  • Vedeli ste, že na svete je už viac ako tri tisícky bitcoinových bankomatov v osemdesiatich krajinách sveta?
  • Vedeli ste, že na svete nikdy nebude viac ako dvadsaťjeden miliónov Bitcoin? To je skrátka maximálny počet tejto kryptomena, ktorý možno vyťažiť.