Podnikanie

Zabite zlé presvedčenie skôr, než zabije vaše podnikanie

Podnikanie je cesta, na ktorej sa v súčasnosti vydáva čím ďalej viac ľudí nezávisle na veku. Myšlienka nezávislosti a žitie života podľa svojho je hlavným pohonným motorom na každom začiatku. Nájsť však niečo, čo by v dnešnej dobe ešte nebolo a o čo by mali ľudia záujem – už toto je hotový oriešok. Ak takýto oriešok rozlúsknete, nenechajte ho snívať niekým iným.

Skôr, než začnete podnikať, vás iste strhnú spústy presvedčenie, prečo sa do podnikania nepúšťať a prečo je práve táto cesta tou zlou. Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo by ste to nemali robiť, ale vždy verte len v tú jednu dobrú vec, vďaka ktorej by ste to práve mali skúsiť. Každé podnikanie je risk, ale veľakrát vynáša nemalý zisk.

1. Nemám vysokú školu, nie som nič

Najväčším problémom pred začiatkom podnikania býva zistenie či uvedomenie si, že nemáte vysokú školu. Teraz ale žijeme v dobe, kedy je nutnosť mať vysokú školu iba u magisterského titulu či u doktořiny. Inej vysokej školy sa neradí k tým, ktoré by nebolo ťažké zvládnuť. Študenti takých škôl sú v dnešnej dobe chytrí a radšej si zaplatí za dokončené štúdium. Preto keď sa uchádzate o zamestnanie, už sa nepozerá len na to, aký titul máte, ale aké máte vlastnosti a predpoklady. Predsa len si zamestnávatelia do svojho podniku vezmú niekoho, kto je schopný posunúť svojimi nápadmi firmu vyššie ako niekoho, kto má síce titul, ale svojimi znalosťami nedosahuje ani strednej školy. Preto si nerobte hlavu ani vtedy, kedy chcete začať podnikať. Podnikať mnohokrát začínajú už aj sedemnásťroční ľudia a častokrát sú to práve oni, čo dosiahnu vysoké zisky z týchto risk.

2. Ešte nie je správny čas

Nikdy sa neobracajte na presvedčení, ktoré tvrdia, že nie je správny čas. Taký čas totiž nenastane nikdy – vy si ho musíte vytvoriť. Nezáleží na finančnú situáciu ani na veku – vždy je to o prvotnom rozhodnutí.