Financie

Vytvorte si finančnú rezervu, aby ste si nemuseli požičať

Môže to byť deň ako každý iný. Len si idete do práce v rovnakú hodinu, raňajkujete po ceste ako každý iný deň, napriek tomu sa v ten deň stane niečo inak – niečo, čo nie je podľa vášho každodenného stereotypu. Ide o bolesti, ktoré vás začnú sužovať v nejakých miestach vášho tela, a vy zrazu musíte do nemocnice, kde vám objavia nejakú závažnú chorobu. V takejto situácii sa zrazu ocitáte na maródke a do práce nemôžete ísť minimálne mesiac. Zrazu sa úplne zhrozíte, pretože mesiac bez najmenších príjmov byť skrátka nemôžete. Keby ste však mali nejakú finančnú rezervu, nemuseli by ste sa ničoho báť. Lenže takéto finančné rezervy skrátka nie je. Vy sa však v danej situácii poučíte do budúcna a miesto požičiavanie si tak pre nabudúce vytvoríte takú rezervu, vďaka ktorej by ste sa nemuseli báť ani maródovanie, ani vyhadzovu.

Finančné rezervy sú hlavne v dnešnej dobe naozaj potrebné, pretože sa jedná o také zdroje peňazí, ktoré tu sú pre nás vždy, keď potrebujeme. Keď mu sa nám rozbije práčka alebo chladnička, ihneď aj z daných peňazí môžeme vziať potrebnú sumu na opravu alebo na kúpu nového spotrebiča. Presne od toho taká finančná rezerva je. Ako ale dosiahnuť to, aby sme si dokázali takú finančnú rezervu usporiť?

Nakupujte z druhej ruky, predávajte na bazároch

Iste sa vo vašej domácnosti vyskytuje rad spotrebičov, ktoré nepotrebujete. Rozhodnite sa je preto nafotiť a hodiť na internetovej bazáre, ktorých je v súčasnej dobe plný internet, pretože sa jedná o veľmi populárne weby, kde zoženiete všetko potrebné za skvelé ceny. Utŕžené peniaze potom dajte do pokladničky s názvom „finančná rezerva“. To isté urobte napríklad s vaším oblečením, ak ho máte habadej a ak teda dané kúsky nenosíte. Ani neviete, ako dobre sa také oblečenie predáva!

Ak by ste sa rozhodli nakupovať, nakupujte iba z druhej ruky. Second handov je v dnešnej dobe naozaj hotové kvantum, preto zamierte priamo tam a ulovte nádherné kúsky za minimálne ceny.