Financie

Vykurujeme plynom. Je to najlacnejšie než elektrina?

 Nie je to tak dávno, čo sa rozhodli dodávatelia energií rapídne zdražieť. Ľudia sa teda rozhodli zmeniť svoje dodávateľa, ale neskôr sa veľmi spálili, pretože zdražovalo takmer všetci dodávatelia energií. Teraz sa teda ponúka otázka, či človeka vyjde za súčasných cien lacnejšie vykurovať interiéry domu elektrinou alebo plynom. Zamerajme sa teraz na plyn, ktorý je považovaný za ekologické a lacné palivo. Aj keď mu rada ľudí neverí (prípadov s vybouchnutým plynom je nespočetne veľa), je to predsa len palivo, ktoré sa stále hojne využíva a využívať sa môže. 

Ak vykurujete plynom, možno sa pýtate, či je to stále tak ekonomické ako kedysi. Pravdou je, že vykurovanie plynom je ekologické a lacné, kladie sa v tomto prípade dôraz na životné prostredie. Navyše vykurovanie plynom je tiež veľmi pohodlné. Ak teda máte prípojku na plyn, vykurujte plynom, pretože vás to vyjde oveľa výhodnejšie. 

Ak ale prípojku na plyn nemáte, museli by ste si ju kúpiť na vlastné náklady, ale to je naozaj veľmi drahé. 

Porovnávame plyn a tuhé palivá 

Plyn je na rozdiel od klasických tuhých palív čisté palivo. Najmä ženy ocenia to, že sa plynové kotly veľmi ľahko ovládajú, skrátka sa len točí gombíkom. Nemusíte navyše nosiť žiadne drevo, nemusíte sekať drevo ani skladať uhlie či prikladať. Plyn prúdi rúrkami, nič viac k tomu nepotrebujete. 

Plyn ako taký zvládne dokonca aj vykúriť dom alebo ohriať teplú vodu, aj to je výhoda, ktorá hrá plynu do kariet. 

S plynom za nižšími nákladmi 

To, že je plyn lacnejšie ako klasická tuhé palivá, je už zrejmé. Keď však začnete kúriť plynom, mali by ste si porovnať dodávateľa plynu. Vyhľadajte toho najlacnejšieho so solídnymi podmienkami, nech neprerobíte či nech neplatíte zbytočne. 

Ak už máte svojho dodávateľa plynu, ale nie ste s ním spokojní, môžete si ho zmeniť ľahko – je to zadarmo a zmena prebieha na papieri.