Podnikanie

Výber tonerov? Máte niekoľko možností

V okamihu, keď sa rozhodnete investovať do laserovej tlačiarne, vám napadne nová otázka. Do ktorého tonera sa v súčasnosti oplatí investovať? V podstate máte tri možnosti. Treba však poznamenať, že nie všetky sú po dôkladnom porovnaní výhodné. Nie ste si istí? Nezúfajte. Preto sme tu my a tento článok vás prevedie procesom nákupu tonera od začiatku až do konca. Takže nebudeme nič predlžovať a prejdeme rovno k veci, čo poviete?

Aké tonery sú na trhu?

  • Repasované tonery
  • alternatívne tonery
  • originálne tonery

Prvá možnosť, teda obnovené tonery, spočíva vo vložení nového prášku do prázdnych tonerov. Táto cesta je síce relatívne lacná, ale kvalita výslednej tlače nie je dobrá. Doplnené tonery jednoducho nefungujú tak, ako by mali. Preto tento spôsob výmeny neodporúčame, hoci vás k tomu môže zvádzať cena.

Oveľa lepšou možnosťou sú alternatívne tonery, ktoré sú o niečo lacnejšie ako originálne, ale kvalitou sa im stále približujú. Lacné tonery Epson sú jasným dôkazom toho, že dostatočná kvalita môže byť lacná. V porovnaní s predchádzajúcim typom tonera je to naozaj príjemná zmena.

Nikto nie je lepší ako originál

Ak chcete zabezpečiť najvyššiu možnú kvalitu tlače, nič sa nevyrovná originálnemu toneru. Samozrejme, pri výbere takéhoto tonera záleží aj na značke tlačiarne, ktorá musí byť rovnaká. Originálne tonery Xerox a tiež tlačiarne tejto značky sú absolútnou špičkou vo svojej oblasti, takže investícia do nich je správnou voľbou. Záleží však na tom, čo je pre vás hlavným kritériom pri výbere.

Dúfame, že tento článok vám objasnil problematiku tonerov do laserových tlačiarní. Ak áno, text splnil presne ten účel, ktorý mal. Môžeme vám len popriať veľa šťastia pri nákupe, priatelia!