Podnikanie

Vďaka elektronickému prístupovému systému ušetríte čas aj peniaze. Ako vám uľahčí podnikanie?

Predpokladáme, že vy, vaši kolegovia aj zamestnanci máte na starosti oveľa dôležitejšie záležitosti než neustále hľadanie kľúčov po vreckách. Či už ide o hlavné dvere, alebo o vstupy do jednotlivých miestností, predstavte si, ako je otvárate letmým pohybom ruky, v ktorej držíte čipovú kartu. Prípadne ešte o niečo komfortnejšie riešenie v podobe otvárania šikovným mobilným telefónom. Elektronický prístupový systém však ponúka aj iné výhody – integrácia s ďalšími modulmi z neho robí perfektného pomocníka pre malé i veľké firmy. Aký konkrétny prínos môže mať pre váš biznis? 

Ako elektronický prístup funguje? 

Základ čipového prístupového systému tvorí snímač čiže čítačka. Zariadenie komunikuje s identifikačným systémom a posiela mu informácie o čipovej karte. Tá má funkciu kľúča a umožňuje užívateľovi vstup do objektu. 

Otváranie dverí čipovou kartou postupne nahrádza staršie technológie, avšak ešte o niečo praktickejšie je inovatívny otváranie mobilným telefónom. Tzv. mobilný prístupový systém využíva funkcie chytrých zariadení, ktoré môžu s čítačkou komunikovať aj na vzdialenosť. 

Bezdrôtová komunikácia mobilného telefónu so snímačom zvyčajne prebieha prostredníctvom NFC (Near Field Communication). Spôsob otvárania je v podstate rovnaký ako použitie bezdotykové platobné karty u obchodníkov. K výhodám danej technológie patrí vysoká úroveň bezpečnosti a extrémnu rýchlosť: pripojenie netrvá dlhšie ako cca 100 ms. 

Využitie však nachádza aj technológie Bluetooth Low Energy, ktorá sa čítačkou komunikuje aj na vzdialenosť niekoľkých metrov. 

4 dôvody, prečo vymeniť kľúče za prístupový systém 

Vďaka elektronickému prístupovému systému nebudete musieť riešiť problémy súvisiace so stratou kľúča. Ak niektorý z používateľov stratí čipovú kartu, správca jednoducho vymaže jeho identifikátor, nahradí ho iným a postúpi dotknutej novú kartu. Výmena zámku, duplikácia kľúčov pre všetky oprávnené osoby nie je nutná. Ušetríte veľa času i peňazí. 

Obrovskou výhodou prístupového systému je možnosť napojenia ďalších modulov. Napríklad o evidencii dochádzky, prostredníctvom ktorej je možné sledovať skutočný pracovný čas zamestnancov a dáta následne využiť v rámci optimalizácie firemných procesov. 

Elektronický prístup možno kombinovať aj s výdejovými či platobnými automaty, lokalizačnými, stravovacími či vernostnými systémami. 

Prístupový systém uľahčuje ochranu majetku a zjednodušuje komunikáciu. Obľúbeným doplnkom sú kamerové systémy (CCTV) uľahčujúce vizuálnu identifikáciu podozrivých osôb. Ak chcete mať perfektný prehľad o dianí vo firemných priestoroch, neváhajte. 

Bližšie informácie o vlastnostiach a ďalších možnostiach využitia moderného prístupového systému vám radi prezradí odborníci z Inštitútu mikroelektronických Aplikáciou. Česká vývojárska spoločnosť ponúka sofistikované riešenie pre menšie kancelárie aj rozľahlé firemné areály. Viac na ima.cz.