Financie

Ušetrite na svojej domácnosti – zistíte, kam sa strácajú vaše peniaze!

Iste ste sa niekedy zamysleli nad tým, kam sa strácajú všetky peniaze. Veď sotva vo chvíli, keď príde výplata, sú tri štvrtiny z nej preč. Kam sa vytráca? Najskôr najskôr zaplatíte všetky svoje poplatky, ako sú prevažne účty za elektrinu, plyn, popr. nájom, voda, popolnice, wifi pripojenie a satelit. Už toto nedá peknú sumu. Potom zaplatíte účty za telefón a zrazu vám zostáva na prežitie sotva pár tisíc korún, čo miniete na jedlo počas mesiaca. Určite ani nepatríte k tým, ktorí by na potravinách šetrili, takže si musíte hľadať niečo na privyrobení. Dovolenka v lete inak môže skončiť skôr, než vôbec mohla začať.

Nemusíte však živoriť z výplaty do výplaty. Len vykonajte niekoľko opatrení, ktoré holt súvisí s domácnosťou. Veď ceny za elektriku alebo plyn nemusia byť také vysoké.

  1. Vymeňte svetlá
    Zo všetkého najskôr vymeňte svetlá všade v dome. Zvoľte tie úsporné. Samozrejme vždy, keď opustíte domácnosť, tak všetko vypnite a pozhasínajte. Tak môžete znížiť účty za elektrinu. Tie bývajú väčšinou naozaj najväčšie.
  2. Kontrolujte si svoje kúrenie
    Každý stupeň, ktorým kúrite, ovplyvňuje výšku čiastky, ktorú zaplatíte čo mesiac zo svojej peňaženky. Myslite ekonomicky a dbajte na to, koľko kúrite av akej časti dňa. V noci nemusíte mať prekúrené, veď sa zababušíte do perín. Cez deň ale zbytočne nemrznite.
  3. Kvalita spotrebičov zaručuje úspech
    Myslite na to, aby ste si do svojej domácnosti kupovali tie najlepšie spotrebiče tej najväčšej kvality. Radšej si kúpte jeden drahší spotrebič (napríklad chladničku alebo práčku), ktorý vám zaručí nižšie náklady.

S týmto majú problém najmä starí rodičia. Vždy kupujú to najlacnejšie, ale už si neuvedomujú, že počas životnosti jedného kvalitného kuchynského robota kúpia päť robotov síce lacnejších, ale v konečnom dôsledku ich cena prekročí jednu kvalitnú vec. Myslite ekonomicky.