Pôžičky

Triky poskytovateľov pôžičiek. Ako zarábajú na klientoch?

Ľudia neustále hovoria, že pri nutnosti si požičať sa musí človek obrátiť na banky, pretože tie sú jednoznačne dôveryhodnejšie a ponúka kvalitnejšie a výhodnejšie pôžičky. Pravdou však je, že by sa dnes nemalo veriť ani banke, ale ani nebankovým inštitúciám. Aj keď sa Česká národná banka snažila o to, aby sa zo zoznamu poskytovateľov vyhnali nefér poskytovatelia bankových i nebankových úverov, nefér poskytovatelia sa môžu na finančnom trhu nachádzať a môžu ponúkať úvery akejkoľvek – ako bankové, tak aj tie nebankové. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí si potrebujú požičať, odporúčame byť ostražití v oboch prípadoch – či už si požiadate o rýchlu nebankovú pôžičku alebo o vyššiu pôžičku bankovej.

Všeobecne platí, že ľudia žiadajú o nebankový pôžičku vo chvíli, kedy potrebujú požičať pár desiatok tisíc korún. O pôžičky nebankové sa žiada vtedy, kedy je potrebné si požičať viac – napríklad aj milióny korún na bývanie. Ak patríte k ľuďom, ktorí si chcú požičať, prinášame vám zoznam trikov, ktoré poskytovatelia pôžičiek využívajú na svojich klientov a vďaka ktorým poskytovatelia pôžičiek zarábajú na svojich klientoch.

Ponúka „skvelú úrokovú sadzbu“

U rýchlych pôžičiek je vám často ponúkané jedno – skvelá úroková sadzba. Lenže je potrebné si uvedomiť, že takáto skvelá úroková sadzba nemusí byť vôbec skvelá. Práve naopak – môže byť pekne nebezpečná. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí si chcú dojednať rýchlu pôžičku, informujte sa o úroku s dostatočným predstihom. Pozor si dajte na také úroky, ktoré sú nízke len jeden rok. Druhý tok by totiž mohlo dôjsť k obrovskému nárastu úrokov, ktorý by sa pokojne mohol zvýšiť aj na niekoľko desiatok percent.

Poistenie schopnosti splácať ako ďalší fígeľ

Tentoraz fígeľ bánk je poistenie schopnosti splácať. Jedná sa o fígeľ, ktorým z vás opäť chcú vymámiť len peniaze navyše. Ak sú vám poistenie ponúkaná, detailne sa oboznámte s podmienkami plnenia. Môžu totiž skrývať nečakané háčiky, ktoré by ste bez prečítaniu neodhalili. Odporúčame tiež porovnávať pôžičky na internete, porovnávanie vás môže upozorniť na možné ponúkané poistenia.