Financie

Triky, ako predať veci na internete

Chcete si privyrobiť nejaké peniaze stranou, ale neviete, ako nejaké peniaze utŕžiť? Čo treba prošmejdit skrine, ktoré máte rozostavané po domácnosti? Každému človeku sa v domácnosti hromadia veci, ktoré k svojmu životu skrátka už nepotrebuje alebo ktoré kúpil úplnou náhodou. A presne také veci je možné predať, tým pádom vďaka takým veciam si môžete utŕžiť niečo nové do vášho rozpočtu.

Aby ste však predali veci na internete ľahko, poradíme vám, ako na to. Existuje totiž niekoľko trikov, ako na internetových serveroch a bazároch, ako je Aukro.cz alebo napríklad bazos.cz či vinted.cz, efektívne predávať nepotrebné veci.

Triky, ako predávať na internete

Vždy predávaný predmet čo najlepšie popíšte. Všetko by malo byť zrozumiteľné a malo by to poukazovať na všetky prípadné chyby alebo na skutočný stav veci. Čím lepší opis bude, tým menej otázok budete musieť následne zodpovedať.
Nikdy neskrývajte prípadné chyby alebo problémy, pretože tým sa vyvarujete len následným vratkám a reklamáciám.
Radšej nedávajte veci do aukcií, pretože v takom prípade sa musí počítať s tým, že danú vec predáte výrazne pod cenu.
Vždy si nechajte posielať peniaze za predaný predmet dopredu, na základe toho potom odošlite balíček doporučene a číslo zásielky pošlite kupujúcemu pre kontrolu. Vyvarujete sa tomu, že si dotyčný balíček neprevezme a podobným problémom.

Kde môžem predať svoje predmety?

Ako sme spomenuli, k najobľúbenejším serverom alebo bazarům, ktoré na internete nájdete, patrí Aukro.cz, bazos.cz a tiež vinted.cz, kde sa predáva hlavne oblečenie. Ďalšia obľúbeným webom je však tiež sbazar.cz.

Dnes sa tiež predáva hojne aj na sociálnych sieťach, a to konkrétne v skupine Marketplace na Facebooku. Ešte donedávna bolo možné predávať veci aj na LETG, ale to už dnes v Česku nefunguje, a to z dôvodu investorov financií tohto webu.