Pôžičky

Tipy, na čo si dať pozor pri výbere úveru

Zvažujete, že požiadate o pôžičku? Blíži sa vianočné nakupovanie a máte záujem začať nakupovať darčeky už teraz, než budú regály úplne prázdne? Možno však nemáte peniaze, čakáte na výplatu alebo ste len museli zaplatiť hromadu mimoriadnych výdavkov, ktoré ste neočakávali. Nech už ale chcete požiadať o pôžičku z akéhokoľvek dôvodu, vieme, na čo si dať pozor.

Aj keď Česká národná banka nedávno skrouhla zoznam poskytovateľov pôžičky a vyhodila všetky neférové ​​poskytovateľa, rovnako môžete naraziť na úver, ktorý je ponúkaný podvodníkom. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa obývajú toho, že padnú do ruky podvodníkovi, nezúfajte. Držte sa našich rád a získate úver, ktorý potrebujete.

Hlavne si postrážte najdôležitejšie informácie o pôžičke

Nikdy nežiadajte o pôžičku, o ktorej neviete úplne všetko. Než požiadate o pôžičku, musíte vedieť a poznať úplne všetky informácie, ktoré sa jej týkajú. Predovšetkým je potrebné vedieť, aká je výška úrokov, aká je hodnota RPMN alebo aké sú poplatky za nedodržanie termínu splatnosti alebo za predčasné splatenie pôžičky. To všetko zohráva pri dojednávaní pôžičky rolu, to všetko vám môže odhaliť neférového poskytovateľa úveru.

Prečítajte si poriadne zmluvu

Kým nič nepodpíšete, nie ste nijak viazaní a od spolupráce môžete odstúpiť. Ak však zmluvu podpíšete, už nie je cesty späť. Prečítajte si preto zmluvu poriadne, a to písmeno po písmenku. Nevynechajte ani kúsok, najmä nevynechajte odseky pod čiarou alebo to, čo je napísané malými písmenkami. Ak náhodou niečomu nerozumiete, radšej sa spýtajte. Nikdy nič nepodpisujte, ak vám nie je niečo jasné.

Žiadne skákanie po hlave

Do najväčšieho maléru vás môže dostať to, keď skočíte do pôžičky po hlave, keď budete zbrklí. Ak vám smieme poradiť, hlavne nebuďte zbrklí, nenechajte sa nalákať na prvý pohľad výhodnými podmienkami, ktoré sa však neskôr stanú najmenej výhodné podmienky na trhu.