Financie

Teroristický útok na dovolenke? Poisťovňa nezaplatí ani korunu

Idete tento rok na dovolenku do zahraničia? Nezabudnite si zriadiť cestovné poistenie. Cestovné poistenie by malo byť niečo, bez čoho sa človek skrátka nezaobíde na akejkoľvek dovolenky. Či už idete len na Slovensko alebo naopak do ďalekého Karibiku, vždy majte zriadené cestovné poistenie, ktoré si (v prípade zábudlivosti) môžete vybaviť aj online kdekoľvek na svete. Takéto cestovné poistenie najčastejšie pokrýva najmä úrazy alebo stratu batožiny, otázkou však je, ako je to vtedy, keď sa náhodou pripletú do spoločenských nepokojov alebo sa v mieste, kde sa budete pohybovať, stane teroristický útok. 

Či už sa do zmluvy pozeráte akokoľvek starostlivo, nenájdete tam nič, čo by aspoň trochu naznačovalo, koľko dostanete od poisťovne v prípade nečakaných udalostí. V zmluve nájdete, koľko vám zaplatí v prípade úpadku v sprche, alebo koľko dostanete, keď si zlomíte prst. Ovšem nikde sa nepíše nič o tom, čo sa stane, ak dôjde k teroristickému útoku. 

Teroristické útoky sú čím ďalej častejšie 

Práve vďaka teroristickým útokom sa ľudia poisťujú. Dnes sa konajú po celom svete, neustále nás o nich informujú v televíziách. Konajú sa skutočne veľmi často, preto je pochopiteľné, že sa ľudia boja. Mnohí ľudia sa však bojí natoľko, že radšej zostanú celý život doma a nespoznajú tú krásu, ktorú nám svet ponúka. 

To je však veľká škoda. Aj u nás predsa môže dôjsť k teroristickému útoku alebo prípadne k iným nebezpečenstvám, ktoré sú mnohokrát aj horšie ako teroristický útok. 

Ako je to teda s poisťovňou? 

Otázkou je, ako je to teda so samotnou poisťovňou. O poisťovniach možno teraz povedať, že sú pekne prefíkaných. Ak sa totiž stane, že sa stanete súčasťou teroristického útoku, že sa pripletú do spoločenských nepokojov alebo že v blízkosti vás vybuchne bomba, poisťovňa vám nepreplatí ani korunu. Spomínané výnimočné udalosti sú totiž obsahom výluk u väčšiny poisťovní.