Pôžičky

Čo sú to agregátory pôžičiek?

Finančný trh je dnes plný pôžičiek. Ten, kto pôžičku potrebuje, si o ňu ľahko zažiada, a to tak, že skrátka buď vyplní online žiadosť, alebo je tu možnosť požiadať o nebankovú pôžičku aj prostredníctvom textovej správy odoslané z mobilu. Dnes skrátka finančný trh ponúka veľa možností, ako si vziať pôžičku, ktorá je v mnohých situáciách naozaj spasiteľom. V prípade, že si potrebujete vziať pôžičku, určite budete až prekvapení množstvom pôžičiek, ktoré na finančnom trhu sú. A taktiež budete prekvapení tým, s akými pojmami sa stretnete. Viete napríklad, čo sú to agregátory pôžičiek? 

Najviac o pôžičky žiadajú nezamestnaní ľudia, ktorí si z akéhokoľvek dôvodu ešte nestihli nájsť prácu alebo sa im skrátka nepošťastilo, aby ich prijali v nejakom zamestnaní. Takí ľudia čast 

pôžičku, ktorá je pre nich ako stvorená, u poskytovateľov, ktorí majú vyššie úroky. Vyššie úroky totiž sú mnohokrát stanovené preto, že klienti sú pre poskytovateľov pôžičiek rizikom. Napríklad pôžičky bez doloženia príjmov sú s vyšším úrokom, pretože je tu riziko toho, že klient nemá pravidelný príjem. Alebo pôžičky bez registra sú tiež s vyššími úrokmi, pretože sa poskytovatelia pôžičiek nepozerajú do registra. 

Ako sme však spomenuli, najmä nezamestnaní žiadajú o pôžičku a práve oni sa môžu stretnúť s pojmom „agregátor pôžičiek“. 

Čo je to agregátor pôžičiek? 

Pokiaľ hovoríme o agregátoroch pôžičiek, hovoríme o webovej stránke, na ktorej zadáte určité osobné údaje, následne vám systém pošle úverovú ponuku zostavenú vám priamo na mieru. Nebudete tak musieť pátrať, ale uvidíte, kto je ochotný vám požičať, aký bude úrok. Vyjdú vždy len také ponuky poskytovateľov pôžičiek, pri ktorých je naozaj veľká pravdepodobnosť, že pôžičku získate. 

Nájdu sa aj pôžičky bez poplatkov? 

Aj keď sa mnohí nezamestnaní obávajú toho, že budú pôžičky pre nich opradené mnohými poplatky, nemusí sa báť, niektoré vyhľadané pôžičky naozaj aj bez poplatkov a úplne zadarmo.