Podnikanie

Splňte si sen a začnite podnikať

Aj keď nezamestnanosť na Slovensku s pribúdajúcimi mesiacmi klesá, stále sú neobsadené pozície ako napríklad kuchár, čašník, murár a podobne.

Ak vás už nebaví vaše zamestnanie a radi by ste vyskúšali niečo nové, čo tak skúsiť podnikanie? Žiadne karhanie nadriadených, voľnosť, ale aj väčšia zodpovednosť.

Splňte si sen a začnite podnikať. Čo je ale dôležité vedieť skôr, ako začnete riešiť vybavovanie všetkých potrebných dokumentov potrebných k založeniu novej firmy?

Ready made s.r.o.

Skôr, ako sa pustíte do zakladania vlastnej firmy, zvážte možnosť, či by pre vás nebolo lepšie, keby namiesto zdĺhavého procesu zakladania firmy investujete svoj čas do niečoho užitočnejšieho, napríklad do výberu potrebných strojov do firmy. Ak sa chcete vyhnúť náročnému zakladaniu novej firmy, kúpte si novú ready made s.r.o.

Ready made spoločnosti sú spoločnosti, ktoré sú vopred založené za účelom odpredaja podnikateľom ako ste vy. Vyhľadávajú ich najmä nedočkaví ľudia, ktorým dlhý proces registrácie firmy nevyhovuje. Sú bez obchodnej histórie záväzkov, pohľadávok a majú splatené základné imanie. Ak vám vadí registrácia do OR, do Živnostenského registra a na Daňovom úrade, bohužiaľ sa jej nevyhnete, ak si budete spoločnosť zakladať sami. Ak si ale vyberiete ready made s.r.o., všetky tieto registrácie už budete mať dávno za sebou, pretože všetky ready made s.r.o. v ponuke sú už dávno registrované.

Lacnejší kancelársky priestor

Ak si chcete splniť sen a plánujete v blízkej dobe začať podnikať, vyhnite sa plateniu predražených kancelárskych priestorov a namiesto drahých kancelárií si nájdite registračné sídlo v historickom centre Bratislavy. Registračné sídlo, resp. virtuálne sídlo je služba, ktorú využíva najmä skupina začínajúcich podnikateľov, pre ktorých je zbytočné, aby platili za priestor, ktorý nebudú využívať a zvládnu svoju prácu vykonávať aj z domu. Využívajú ho aj zahraniční podnikatelia, ktorí najprv potrebujú vybaviť zriadenie organizačnej zložky na Slovensku, aby tu vôbec mohli rozbehnúť svoje podnikanie.

 

Splňte si sen a začnite sa venovať tomu, čo vás baví. Ak sa rozhodnete pre ready made a pred kancelárskym priestorom uprednostníte virtuálne sídlo, rozbeh vášho podnikania si výrazne uľahčíte.