Financie

Slávni a bohatí, ale svojim deťom nedávajú nič. Prečo?

Keby ste mali na účte miliardy dolárov a niekto by sa vás opýtal, či ich chcete odkázať svojim deťom, samozrejme by ste povedali áno. Mnohí miliardári to však vidia inak. Prečo si to myslia?

Sting za sebou nenechá ani cent

V roku 2014 sa slávny hudobník Sting nechal počuť, že jeho deti po jeho odchode nebudú bohaté. Ako dôvod uviedol, že on a jeho manželka míňajú všetky peniaze. „Musia pracovať. Všetky moje deti to vedia. Málokedy ma o niečo požiadajú, čo si cením,“ dodal.

Obávaný porotca neplánuje odkázať peniaze svojim deťom

Ak ste divákmi talentových šou, meno obávaného porotcu asi netreba opakovať dvakrát. Majetok Simona Cowela sa odhaduje na viac ako 550 miliónov dolárov. Vo viacerých rozhovoroch sa nechal počuť, že si plánuje nielen užívať svoje bohatstvo, ale ho aj darovať na dobročinné účely. Podľa vlastných slov neverí v odovzdávanie bohatstva z jednej generácie na druhú.

Daniel Craig neplánuje nič odkázať svojim deťom

Napríklad slávny herec James Bond neplánuje zanechať svojim deťom zlatý padák. Jeden z najlepšie platených hercov súčasnosti sa nechal počuť, že sa plánuje predčasne zbaviť svojho bohatstva. V skutočnosti sa riadi príslovím, že kto umiera bohatý, ten zlyháva. Svoje dospelé a mladé dcéry rozmaznáva, ale nemá v pláne zanechať im rozprávkový majetok.

Nezdedí rozprávkové bohatstvo

Svetoznámy investor Warren Buffett tiež nezanechá svojim deťom rozprávkový majetok. Muž, ktorého majetok sa odhaduje na 100 miliárd dolárov alebo viac, sa opakovane nechal počuť, že jeho majetok by bolo lepšie využiť na filantropické účely, než ho vložiť do investičných portfólií svojich detí.

Niektoré celebrity jasne tvrdia, že dobré mravy a zdravý prístup k životu sú pre nich dôležitejšie ako plné účty. Ich potomkovia teda budú musieť viesť celkom bežný život.