Financie

Sedem tipov, ako ušetriť na svadbe

Čaká vás tento rok tiež ten najkrajší deň vo vašich životoch? Ak áno, určite už posielate pozvánky alebo píšete zoznam hostí. Svadba ako taká je však veľmi nákladnou záležitosťou, to sa musí uznať. V súčasnej dobe nie je lacného nič, ani pozvánky nie sú zadarmo. V prípade, že nechcete, aby vás svadba zruinovala, inšpirujte sa našimi tipmi, ktoré vám prezradia, ako na svadbe trochu ušetriť bez toho, aby to malo vplyv na kvalitu svadby.

Síce každý človek túži po veľkolepej svadbe, ktorá bude nezabudnuteľná, treba však mať na pamäti, že nezabudnuteľná svadba môže byť aj taká, ktorá je lacná. Dajte teda na nás a niečo málo ona svadbe ušetrite.

Sedem tipov, ako ušetriť na svadbe

  • Ako svadobný dar si prajte peniaze. Drvivá väčšina výdavkov sa vám týmto štýlom môže vrátiť. Navyše proti takému svadobnému daru takmer nikto neprotestuje.
  • Začnite si pozvánky vytvárať online, pokojne ich aj virtuálnym svetom pošlite. Predsa len pošta je dnes veľmi drahá, navyše je rovnako drahé nechať si pozvánku vyrobiť vo firme, ktorá sa nimi zaoberá.
  • Usporiadajte svadbu v jednom meste či v jednej obci. Žiadne zbytočné prechádzanie z miesta na miesto, ktoré by vás stálo iba ďalšie peniaze. Keď budete mať svadbu v jednom meste či obci, ušetríte za dopravu.
  • Najmite si svadobného koordinátora. Síce budete musieť hradiť ho, ale on vám zase pomôže s tým, aby ste ušetrili na iných veciach. On sám dobre vie, kde sa nájdu najlacnejšie balóniky alebo napríklad kde sa lacno a dobre najete.
  • Usporiadajte svadobnú hostinu v reštaurácii. Z hľadiska rozpočtu je to oveľa lepšie, než keby ste zaisťovali cateringovú spoločnosť alebo si jedlo varili sami.
  • Svadba mimo sezóny je skvelý nápad, ktorý je navyše lacný. Svadby v decembri sú napríklad oveľa lacnejšie ako svadby v lete.
    Nemajte prehnané množstvo hostí, pozvite len najbližších.