Podnikanie

Rusňákova DRFG investuje len do toho, do čoho vidí

V DRFG sa riadia investičnou filozofiou založenou na uprednostňovaní investícií do odvetví, ktorým dobre rozumejú, do lokalít, ktoré sú im kultúrne a geograficky blízke, a do projektov, v ktorých môžu získať významný rozhodovací podiel.

Kľúčové činnosti spoločnosti však zostávajú zachované:

  • Nehnuteľnosti,
  • Telekomunikácie (skupina Suntel pôsobí v 7 krajinách a zamestnáva viac ako 470 ľudí),
  • a finančné služby (500 000 000 spokojných klientov, 960 poradcov a investičných špecialistov).

Nehnuteľnosti

Spoločnosť DRFG Real Estate s.r.o. sa špecializuje na investovanie do dlhodobo perspektívnych a výnosných realitných projektov. Od roku 2014 portfólio zahŕňa maloobchodné priestory, výrobné, administratívne a skladové priestory, kancelárie a projekty na „hlavnej ulici“.

Rusňákova DRFG sa nedávno pripojila aj k spoločnosti Czech Home Capital, ktorá sa venuje správe nehnuteľností určených na dlhodobé nájomné bývanie.

Pod hlavičkou DRFG ENERGY sa skupina podieľa na investičných projektoch v sektore obnoviteľných zdrojov energie.

Telekomunikácie

DRFG TELCO sa zameriava predovšetkým na investície do telekomunikačnej infraštruktúry vrátane výstavby, modernizácie a servisu telekomunikačných sietí pre veľkých svetových operátorov v strednej a západnej Európe. Má dlhoročné skúsenosti s riadením veľkých projektov, prevádzkou a servisom telekomunikačných sietí.

Financie

Do skupiny patria:

  • Chytrý Honza s poradenskou sieťou viac ako 700 odborníkov v celej Českej republike.
  • Partner EFEKTA – obchodník s cennými papiermi, ktorý pôsobí na trhu už viac ako 20 rokov. Spoločnosť má špičkových odborníkov v oblasti finančnej analýzy, finančných služieb a finančného práva.

Nová pobočka DRFG Polska

Vďaka svojej aktívnej práci tím DRFG založil pobočku DRFG Polska vo Varšave. Významným krokom vpred je iniciatíva zapojiť sa do rozvojových projektov. Najmä v segmentoch logistiky, ľahkej výroby a bývania. Trhová hodnota týchto projektov v súčasnosti presahuje tri miliardy korún.

Unikátna optická chrbticová sieť na Slovensku

Spoločnosť DRFG Davida Rusňáka považuje dokončenie výstavby najdlhšej a najmodernejšej optickej siete na celom Slovensku za obrovský úspech. Prví zákazníci už začali využívať najvyšší štandard služieb.

ČESKÝ FOND – realitné fondy kvalifikovaných investorov

Zastupujú české investičné podielové fondy zamerané na investície do nehnuteľností v strednej Európe. Objem obchodov dohodnutých vo finančnej sfére v minulom roku predstavoval 15 miliárd Kč.