Pôžičky

Čo robiť, keď svoju službu vypovie potrebné spotrebiče?

Spotrebiče sú neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti. Čo by sme si počali bez rúry, práčky alebo chladničky. Bohužiaľ aj spotrebiče sú len stroje, ktoré sa môžu pokaziť. Niekedy nesvieti svetlo, inokedy je problém v ochladzovanie, bohužiaľ mnohokrát vypovie službu celý spotrebič a je nutné kúpiť nový. V mnohých chvíľach je naozaj zbytočné investovať do opravy, radšej sa investujte do spotrebiča, ktorý je nový a ktorý je tak bez závad (ak zrovna nenarazíte na zlý kus). Lenže kde na nový spotrebič vziať peniaze? 

Spotrebiče dnes nie sú lacnou záležitosťou. Ľudia dnes chcú mať všetko úsporné, ale úsporné veci sú samozrejme drahšie. Ak aj vy túžite po úsporných elektrických spotrebičoch, pripravte sa na to, že sa nebude jednať o malú investíciu. Avšak keď už máte do spotrebiča investovať, odporúčame investovať do spotrebiča kvalitného, ktorý bude šetriť vašu peňaženku do budúcnosti. 

Najskôr si zistite, koľko bude spotrebič stáť 

Ak nemáte dostatok peňazí, odporúčame si vziať pôžičku, lenže akú? Bankové alebo nebankové? O tom rozhoduje to, koľko spotrebič stojí. Ak stojí do niekoľkých desiatok tisíc korún, môžete si vziať nebankové pôžičku, ale ak chcete investovať do drahého, napriek tomu kvalitného spotrebiča, banková pôžička je možná výhodnejšie. 

Najskôr si teda zistite, koľko bude spotrebič, o ktorý stojíte, stáť. Podľa toho sa rozhodujte. 

Na finančnom trhu sa roztrhlo vrece s pôžičkami 

O dnešnom finančnom trhu možno povedať, že sa v ňom roztrhlo vrece s pôžičkami, konkrétne s nebankovými pôžičkami. Ak teda bude stačiť niekoľko desiatok tisíc korún, čaká vás ešte ďalšie zdĺhavá záležitosť, a to výber pôžičky, ktorá naozaj stojí za to. 

U nebankových pôžičiek sa riaďte nielen výškou úroku, ale aj tým, či sa jedná o pôžičku bez registra, bez doloženia príjmu a podobne. Tiež si zistite, ako sa o pôžičku žiada – rýchle online pôžičky sú bleskovú spásou.