Podnikanie

Rady od zakladateľa Nike nielen pre mladých cieľavedomé jedinca

V našom svete sa nachádza celý rad značiek, ktoré sa radia k veľkým. Mnoho spoločností možno dnes označiť za giganty vo svete podnikania. Jedným takým gigantom je napríklad spoločnosť Nike, ktorá v súčasnosti patrí k najobľúbenejším športovým značkám súčasnosti. Nemusíme ju ani dlho predstavovať, každý človek snáď vie, o akú značku ide alebo čo má značka v ponuke. Koho však poznať nemusíte, je Phil Knight, zakladateľ spoločnosti Nike, ktorý sa rozhodol poradiť nielen začínajúcim mladým podnikateľom v ich biznisu.

Keď úspešní radí menej úspešným, je to len signál toho, že svet je ešte v poriadku. Potvrdzuje to aj Phil Knight, ktorý si šiel za svojím snom a z ničoho vybudoval obrovskú spoločnosť, ktorú dnes pozná celý svet. Keďže on uspel, rozhodol sa inšpirovať tých, ktorí sa taktiež snažia uspieť. Rozhodol sa poradiť im pár rád, ktoré ich môžu v biznise a ich podnikanie posunúť o niečo ďalej.

Spolupracujte s lepšími ľuďmi

Aj tento muž je presvedčený o tom, že pokiaľ by sa budete baviť so sliepkami, zostanete pri zemi, aj keby ste mali obrovské sny. Ak chcete lietať vysoko, je potrebné sa baviť s lepšou spoločnosťou, a to prevažne s orly. Päť ľudí, s ktorými sa vídate najviac, tvoria váš život, a tak na to nezabúdajte a spolupracujte s lepšími ľuďmi.

Buďte presvedčenie o tom, že vyhráte

Podľa Phila Knighta je vôbec to najdôležitejšie presvedčenie o tom, že vyhráte, že to naozaj dáte, že to zvládnete. Vášeň a odhodlanie je akousi soľou alebo korením pre každú úspešnú spoločnosť. Ak si nebudete veriť, nikdy vám nebude veriť vaše okolie ani vaši klienti alebo zákazníci. Presvedčenie o tom, že vyhráte, je základný kameň úspešného podnikania a bez toho to nikam nedá dosiahnuť.

Ponúka sa preto otázka, či ste o svojom podnikaní alebo nápade dostatočne presvedčení?