Podnikanie

Prečo vás v práci bolí hlava? Dôvodov je hneď niekoľko

Či už chodíte do klasického zamestnania alebo do vášho podniku, môže sa stať, že vás bude bolieť hlava. Bolesť hlavy býva nepríjemná, či už postihne muža alebo ženu. Často nám bolesť hlavy môže prekaziť plány, horšie sa nám s ňou pracuje, tiež vďaka bolesti hlavy nemáme žiadne myšlienky alebo nápady. Aby ste mohli s bolesťou hlavy bojovať, musíte vedieť, prečo vás hlava vlastne bolí, čo je dôvodom toho, že vás bolí hlava tak ukrutne?

Dôvodov, prečo vás v podniku alebo vo vašom zamestnaní bolí hlava, môže byť niekoľko. Vybrali sme niekoľko, ktoré sú veľmi pravdepodobné.

Príliš namáhate svoje oči

Väčšina zamestnaní sa nezaobíde bez toho, aby ste sa pozerali do počítača. Lenže tým skrátka poriadne namáhate svoje oči. Väčšina očných problémov sa následne premietne do hlavy, ktorá začína ukrutne bolieť. A očné problémy postihujú päťdesiat až deväťdesiat percent ľudí, ktorí pracujú za počítačom či trávia na počítači väčšinu svojho času.

Aby ste sa vyhli bolesti hlavy, ktorá je spôsobená namáhanýma očami, odporúčame každých dvadsať minút dať očiam pauzu. Odchýli sa od počítača, monitora, pozerajte sa do prirodzeného svetla.

Bolesti hlavy sú aj od chrbtice

V zamestnaní väčšinou nesedíme na správnej stoličke, naopak sedíme na stoličke, ktorá je nekvalitný. Zo zlého sedenia nás potom len bolí chrbtica, ktorá je neustále zhrbená, ktorá nemá pevnú oporu a ktorú nepreťahuje. A od Nezachovanie chrbtice nás opäť začne bolieť hlava, ktorá nás môže prestať treba tak, že si zacvičíme jogu. Mimochodom, vedeli ste, že mnohí podnikatelia jogu začali počas svojej obedňajšej pauzy naozaj praktizovať?

Nedostatok pitného režimu

Za bolesťou hlavy môže stať tiež nedostatok pitného režimu. Ak dostatočne nepijete, telo si na to sťažuje práve tak, že spustí bolesť v hlave. Pitný režim treba dodržiavať, budete sa cítiť lepšie, navyše budete ľahšie chudnúť.