Pôžičky

Prečo sú nebankové pôžičky tak žiadané?

Nebanková pôžička je v dnešnej dobe vcelku žiadaným produktom. Je naozaj veľkým konkurentom pôžičkám od bankových inštitúcií. Ide skôr o rýchle a krátkodobé pôžičky, vybavenie tejto pôžičky je rýchlejšie a väčšinou nepotrebujete ani ručiteľa.

Preverujú nebankové inštitúcie informácie v registroch?

Niektoré pôžičky nevyžadujú ani preverovanie v registroch a tak na nebankovú pôžičku môže dosiahnuť viacmenej každý. Aj keď, na trhu existujú už aj nebankové pôžičky, ktoré si preverujú aspoň register NRKI – čo je register, kde sa uvádzajú informácie od lízingových spoločností a tiež od rôznych nebankových spoločností. Ďalej si inštitúcie môžu preveriť Vašu schopnosti splácať pomocou registra CERD – tu sa jedná o register, obsahujúci všetky informácie, ako o bankových, tak i nebankových pôžičkách.

Výhody a nevýhody nebankových pôžičiek

Zhrňme si teda výhody a nevýhody nebankových pôžičiek.

Výhody týchto pôžičiek sú predovšetkým: rýchlosť vybavenia – a to napríklad aj cez telefón či internet, kedykoľvek počas týždňa, vrátane víkendov a sviatkov. Sú poskytované bez ručiteľa, dokážu sa prispôsobiť vašim platobným možnostiam.

Nevýhodou týchto pôžičiek býva obvykle vysoký úrok, čo je vcelku pochopiteľné. Nebankové inštitúcie sa častejšie stretávajú s nesplácaním týchto pôžičiek. Ale aj niektoré nebankové inštitúcie môžu byť pre klienta veľmi rizikové. Niektoré z nich môžu byť podvodné či nesolventný. Preto je veľmi vhodné, nájsť si na internete o týchto spoločnostiach informácie, či recenzie a podľa týchto recenzií sa rozhodnúť pre danú spoločnosť.