Financie

Prečo si postaviť drevostavbu?

Prečo stavať drevený dom?

Drevené domy sú v súčasnosti najčastejšie realizovanými projektmi rodinného bývania. Ponúkajú množstvo výhod. Majú tiež nízku energetickú náročnosť, takže vám počas svojej životnosti ušetria náklady.

Drevostavby na kľúč stoja už niekoľko týždňov

Stačí si vybrať pozemok a projekt, ktorý vám vyhovuje. Drevostavby na kľúč zabezpečia, že budova bude hotová už za niekoľko týždňov. Na rozdiel od murovaných domov drevo nemusí počas výstavby zamrznúť. To vám dáva možnosť začať okamžite obývať dom a usadiť sa vo vlastnom bývaní.

Drevostavby spĺňajú nízkoenergetické normy

Ak si vyberiete správnu spoločnosť zaoberajúcu sa výstavbou drevostavieb, máte záruku, že váš nový dom bude navrhnutý tak, aby bol energeticky efektívny počas celej svojej životnosti. Vďaka kvalitným materiálom budete môcť ušetriť na účtoch za energiu počas celej životnosti domu.

Je ľahké vybaviť štátnu dotáciu

Drevené domy spĺňajú všetky požiadavky na štátne dotácie. Máte tak istotu, že získate štátny príspevok na bývanie v podobe dotačného programu Nová zelená úsporám až do výšky pol milióna korún.

Drevo je nadčasový materiál

Drevo sa ako stavebný materiál osvedčilo už pred mnohými stovkami rokov. Niekoľko storočných drevených pamiatok, ktoré sa nachádzajú aj na našom území, je dôkazom trvanlivosti a pevnosti jeho konštrukcií.

Vynikajúce izolačné vlastnosti

Drevo je ideálny izolant. Je to spôsobené jeho prirodzenou štruktúrou vlákien. Izoluje vnútorné prostredie od vonkajšieho prostredia vrátane akustickej izolácie. Drevo je preto veľmi vhodným izolantom aj v čase, keď ceny energií stále rastú. Drevo vám neumožní platiť vysoké účty za vykurovanie.

Ekologický život

Drevo je pre náš svet prirodzené. Ako stavebný materiál sa osvedčil už pred mnohými generáciami. Drevo, z ktorého je váš dom vyrobený, sa potom zaplatí výsadbou nových stromov a cyklus sa môže opakovať.

Drevostavby môžu stáť už za niekoľko týždňov od začiatku výstavby.