Pôžičky

Prečo sa zamietajú žiadosti o úver?

Ľudia dnes žiadajú o úver z mnohých rôznych dôvodov. Niekedy potrebujú peniaze na opravu automobilu alebo na rekonštrukciu, inokedy potrebujú peniaze na kúpu novej sedacie súpravy do obývačky. V súčasnej dobe je však potrebné povedať, že nie vždy sú úvery schválené. Najmä bankové úvery sú opradené mnohými podmienkami, ktoré však dokáže splniť len málokto. Ak patríte k ľuďom, ktorí žiadajú o úver, buďte na podmienky pripravení a oboznámte sa s nimi, aby ste sa náhodou nedočkali len zamietnutie žiadosti.

Keď dôjde k zamietnutiu bankového úveru, nemusíte vešať hlavu. Je to len bankový úver, na finančnom trhu je aj mnoho nebankových úverov, pri ktorých je väčšia pravdepodobnosť prijatia úveru. Pozrime sa však na niekoľko najčastejších dôvodov, prečo sú skôr zmienené bankové úvery zavrhované.

Žiadateľ má záznam v registri dlžníkov

Na rozdiel od poskytovateľov nebankových pôžičiek bez registra sa banky pozerajú do registra dlžníkov. Ak ste teda v minulosti mali nejaké dlžníckej prehrešky, banka to bohužiaľ zistí. Register dlžníkov je databáza, do ktorej sa zaznamenávajú informácie o tom, či ste mali nejaké pohľadávky alebo či máte nejaké pohľadávky, prípadne či je splácate alebo nesplácate a podobne. Banka si register dlžníkov poriadne prechádza, ak nájde niečo, čo sa jej nepáči, pravdepodobne žiadosť o úver zamietne.

Žiadateľ má na krku exekúciu

Veľkú zábranou vo schválenia žiadosti o hypotéku je to, že vám visí na krku exekúcie. Ak ste v exekúcii, banka vám s takmer stopercentnou pravdepodobnosťou žiadosť o úver zamietne. Nebude riskovať to, že nebude úver splácať.

Žiadateľ nemá dostatočný príjem

Častým kameňom úrazu sú príjmy žiadateľa. Pokiaľ nie sú príjmy dostatočné, opäť banka zamietne žiadosť, pretože opäť nechce riskovať nesplácania poskytnutého úveru. Vždy banka nahliada do pracovnej zmluvy, ideálne je, keď je stanovená na dobu neurčitú.