Financie

Prečo sa ľudia dostávajú do dlhových pascí?

Na väčšine webových portálov sa dočítate, ktoré bankové a nebankové pôžičky sú výhodnejšie, čo robiť, ak si chcete požičať, alebo aké chyby robíme pri podpise žiadosti o pôžičku. Nikde sa však nespomína, čo nás viedlo k tomu, že sme si vzali pôžičku, čo spôsobilo, že sme sa dostali do dlhovej pasce. Preto by sme sa mali zamyslieť nad tým, čo vedie ľudí k tomu, aby sa dostali do dlhovej pasce, a prečo si požičiavajú, keď je okolo nich toľko pracovných príležitostí.

Do situácie, keď nám chýbajú peniaze, sa môže dostať každý. V takých chvíľach vlastne žiadame o pôžičku, pretože nevieme, čo iné by sme mali robiť. Vynára sa však otázka, čo privádza človeka do situácie, že si musí požičať, čo je za nedostatkom financií, ktorý nás ženie k pôžičkám?

Strata zamestnania

Strata zamestnania môže postihnúť každého z nás, to znamená, že by sme mali byť pripravení, pretože o prácu môžeme prísť naozaj kedykoľvek. Ľudia by si však mali uvedomiť, že strata zamestnania nie je to najhoršie, čo sa človeku môže stať. Preto by sme sa mali rýchlo otriasť a nájsť si inú prácu, pretože by sme mali pred sebou pôžičku, ktorú by sme nemohli splácať.

Ak si požičiate v čase, keď začnete pracovať, je to v poriadku, pôžičku splatíte z prvej výplaty. Nepožičiavajte si však v čase, keď neviete, ako by ste ju splatili.

Nemajú dostatok peňazí v rezerve

Aj keď šetríme naozaj starostlivo a pravidelne, naše finančné zásoby bohužiaľ nie vždy stačia. Niekedy sme nútení požičať si, pretože nemáme dostatok prostriedkov na kúpu domáceho spotrebiča, ktorý sa práve pokazil, alebo na opravu auta, ktoré používame každý deň.

Požičiavať si v čase, keď nemáme dostatok peňazí, je úplne v poriadku, nie je to nič výnimočné ani niečo, za čo by sme sa mali hanbiť. Aj keď sa snažíme odkladať peniaze bokom, nie vždy to stačí.