Pôžičky

Prečo je výhodné vziať si hypotéku?

Hypotéka je pre väčšinu z nás jediná možnosť, ako získať vlastné bývanie. Prečo je táto forma pôžičky vhodná?

Stále ešte sa to oplatí

Aj keď už dochádza k reguláciám, stále sú úrokové sadzby vo výške, ktoré je možné z bežného platu splácať. Stále sa ešte vlastné bývanie oplatí pre široké spektrum verejnosti.

Akcie a zvláštne ponuky

Keďže je finančných domov, ktoré hypotéky ponúkajú, veľké množstvo, stále medzi nimi prebieha konkurenčný boj. Vy si tak môžete postrážiť akčnú ponuku niektorého z nich a vydať sa pre hypotéku práve tam, kde ponúkajú neporovnateľne lepšie podmienky.

Vlastné zázemie

Zatiaľ čo v prípade dlhšej pracovnej neschopnosti as tým spojeným obdobím finančnej neistoty nemáte istotu, že budete môcť ďalej obývať svoj prenájom, v prípade vlastného bytu je to iné. Tvoríte si tak hodnotu, ktorú navyše môžete odovzdať aj ďalším generáciám.

Nutnosť sťahovania

Keď si kúpite svoju vlastnú nehnuteľnosť, získavate životnú istotu. V nájme totiž nikdy neviete, kedy vám majiteľ bytu zmluvu vypovie a vy tak budete opäť nútení sa sťahovať do iného miesta. Niekedy sa dokonca stáva, že sa ľudia musia z nájmu sťahovať aj viackrát za niekoľko málo rokov. Vlastné bývanie predstavuje istotu.

Možnosti majiteľa bytu

Ako majiteľ bytu alebo rodinného domu si sami určujete, aké bude jeho vybavenie. Nikto vám tak nemôže zakazovať mať v byte psa, alebo si vymaľovať múry na farbu, ktorá sa vám páči. Ste skutočne vlastnými pánmi, máte svoj byt iba pre seba.

Výborná forma investície

Hypotéky sú skvelou formou, ako investovať. Aj v prípade, že teraz svoje bývanie riešiť nemusíte, sa tak to môžete postarať o budúcnosť svojej rodiny a ďalších generácií. Mať vlastné bývanie bude vždy hodnotná devíza.

Hypotéka je dobrý životný krok. Ide o stále dostupnú formu, ako získať vlastné bývanie. Riešite bývanie pre seba, alebo pre svoje deti?