Pôžičky

Pozor na triky inkasnej agentúry. Majú zmiasť dlžníka

Nejeden z nás sa dostal v minulosti do dlhov, ktoré sa s ním tiahnu až doteraz. Aj keď si prajeme, aby sme sa do dlhov v minulosti nedostali, musíme sa s nimi pobiť. Bohužiaľ sa musíme pripraviť na inkasné agentúry a triky, ktoré na nás budú skúšať. Inkasné agentúry totiž sú schopné urobiť skoro čokoľvek, len aby z dlžníka vymámili peniaze. Niektoré praktiky dokonca vzbudzujú v ľuďoch dojem, že človeka čoskoro navštívi exekútor, pokiaľ nebudú splátky uhradené včas. Buďte preto ostražití a odhaľte ich triky. Nie vždy majú totiž na konkrétne triky právo.

Či už ste podnikateľ alebo bežný spotrebiteľ, mohlo sa vám v minulosti stať, že ste zabudli uhradiť včas nejakú splátku. Táto neuhradená splátka sa však s vami tiahne až doteraz. Vinu môžete dávať svojej vlastnej zábudlivosti, ale samozrejme na nezaplatenej splátke môže mať podiel aj nedostatok financií. Neuhradená splátka však dáva pokyn inkasným agentúram, aby sa ozvali a peniaze z vás skrátka dostali, a to pomocou niekoľkých trikov.

Dlh vám porastie

Ak sa oneskorí splátka, môžete bohužiaľ očakávať nárast tejto splátky. Rastú najmä úroky z omeškania, to je však všeobecne známy fakt. Vymáhači ale môžu hovoriť, že navyše k výške splátky ak jednotlivým úrokom pripadnú aj náklady na vymáhanie. Najvyšší súd Českej republiky ale v minulosti rozhodol, že náklady spojené s vymáhaním nemožno zahrnúť do náhrady škody. Nenechajte sa teda uchlácholiť vymáhačmi a neplaťte im to, čo im platiť v skutočnosti nemusíte. Vždy si radšej všetko dopredu overte, najmä si overte, na čo všetko majú nárok a čo je len ich obyčajný výmysel.

Neustále telefonáty, e-maily, upomienky

Jednou z foriem vymáhania splátky je tiež neustále telefonovanie, neustále zasielané e-maily a samozrejme aj neustále zasielané upomienky vzbudzujúce dojem, že k vám takmer ihneď príde exekútor. Buďte však v kľude, riešte to v kľude. Neustále oslovovanie dlžníka má len vzbudiť dojem, že musíte pohľadávku ihneď zaplatiť, a to so všetkým, čo vám vymáhači naúčtujú. Radšej si všetko overte a až potom plaťte to, čo platiť máte.