Pôžičky

Pôžičky sú zbytočné, len neplytvajte peniazmi

Rad z nás nevie správne hospodáriť s peniazmi, preto sa nie je čomu diviť, keď na začiatku svojho samostatného života často žiada od pôžičky rodiča. Lenže ak sa hneď zo začiatku nenaučíme plytvať s peniazmi, nikdy sa z nás nemôžu stať samostatní ľudia, ktorí dokážu žiť bez závislosti na iných. Musíme sa teda pozerať na veci, ktoré si chceme kúpiť, ako na niečo, bez čoho dokážeme ešte chvíľku vydržať. Neskôr si pre danú vec predsa môžeme prísť. Nesmieme však zamýšľať tak, že každú výplatu musíme ihneď minúť – takto to bohužiaľ nefunguje. Je načase zmeniť myslenie v otázke peňazí.

Poďme sa preto naučiť neplytvať s peniazmi. Nechceme sa predsa zadĺžiť bankovým spoločnostiam. Pôžičky sú síce niekedy dobré, ale to len vtedy, ak sa rozhodneme požičať si na byt alebo dom. Do iných pôžičiek sa nepúšťajte, pretože vždy sa dá situácia vyriešiť. Keď nevieme hospodáriť s peniazmi, žiadna pôžička nás nespasí, pretože sa dostaneme do kolobehu pôžičiek, v ktorom budeme len splácať jednu pôžičku pôžičkou druhú. Takto to nefunguje a je načase, aby sme si to uvedomili.

Milionárka radí, ako si peniaze udržať a ako s nimi neplytvať

Niekedy je dobré sa poradiť a prekonzultovať peniaze s niekým, kto ich má veľa, ale kto sa snaží, aby mu na konte ostali, pretože už netúži pracovať ako doteraz. Preto je niekedy dobré sa obrátiť na milionára, ktorým vyhovuje, že sú bohatí, ale zároveň vedia, že sa peniaze môžu vytratiť, a tak s nimi len dobre hospodári.

Sophia Amoruso je zakladateľka skvelého podniku s oblečením, vďaka ktorému si zarobila slušných pár miliónov dolárov. Jej život sa však už nemeria len počtom hodín strávených v práci, ale žije svoj život tak, aby jej peniaze vystačili do konca jej života. Nie je to však mnohokrát ľahké, pretože musí odolať mnohým pokušeniam. Preto sa naučila držať jednu zásadu, a síce že ak ste v pokušení si kúpiť nejakú vec, predstavte si, že sa jedná o topánky. Tie by boli vyrobené z pokrčené päťstovky. Páčilo by sa vám túto päťstovku denne špiniť na chodníku? To určite nie. Peniaze predsa lepšie vyzerajú na účte v banke ako na nohách.