Pôžičky

Pôžička do 5000 Sk ide získať ľahko aj zadarmo

Zarábate, viete hospodáriť so svojimi financiami, takže na konci mesiaca vyjdete. Už v detstve ste napokon zistili, že keď si s darovanú dvadsaťkorunáčkou okamžite vyrazíte pre zmrzlinu, na vysnívanú hračku vám už jednoducho nezostane. Vida, tak prečo sú tieto jednoduché mechanizmy tak nepochopiteľné pre čelné predstaviteľov štátu pri hospodárení s republikovým rozpočtom?

Skrátka máte rodinné príjmy aj výdavky pod kontrolou. Lenže v jednom mesiaci potrebujú deti doplatiť školu v prírode, rozbil sa notebook a vám sa zničili zimné topánky. Náhle pár tisíc korún jednoducho na účte chýba.

Ako to vyriešiť? Nemôže vám momentálne požičať nikto z rodiny alebo priateľov? Možností je rýchla nebankové pôžička. Môžete si vziať aj pôžičku na malú čiastku – do piatich tisíc. Niekedy sa im tiež preto hovorí mikropôžičky alebo pôžičky do výplaty, ale samozrejme nie sú určené len pracujúcim. Pýtať sa vás na účel zapožičaných peňazí totiž nikto nebude. Spravidla si požičiavate tiež na iba niekoľko týždňov, horizont býva cca tridsať až štyridsať päť dní. Banky vám väčšinou na takto krátky časový úsek ani nepožičia. Alternatívou drobné finančné výpomoci v bankách je kontokorent, kedy môžete vykonať tzv. Prečerpanie účtu, alebo kreditná karta.

Zásadné pozitívum?

Zásadným pozitívom poskytovanie takto malých súm je aj to, že je mnohokrát môžete získať úplne bez poplatkov. Ďalej musíme spomenúť aj nenáročnosť pri ich dojednávaní, nevyhnutná administratíva je obmedzená na úplné minimum. Sledujte však každopádne zmluvné podmienky, veľa poskytovateľov si účtuje výrazné úroky z omeškania a zmluvné pokuty. Pozor si dajte aj na premrštené úrokové sadzby, prípadne pôžičky, ktoré vám prichystajú poplatky skryté.

Vedeli ste, že história mikropôžičiek siaha na počiatok osemdesiatych rokov minulého storočia? Na ich koncept prišiel bangladéšsky ekonóm Muhammad Yunus. Za svoj počin bol odmenený dokonca Nobelovou cenou. Pôvodne totiž taká forma finančnej pomoci bola určená chudobným obyvateľom rozvojových krajín.

Výhoda pôžičiek do 5000 Sk je, že často bývajú úplne zadarmo pre nových klientov. Stačí len dobre hľadať a splniť všetky podmienky pre získanie pôžičky.