Pôžičky

Potrebujete rekonštruovať svoj dom? Nečakajte, až sa zrúti strecha

Rekonštrukcia domu je raz za čas potrebná a nevyhne sa jej naozaj nikto. V súčasnej dobe však ľudia čakajú, až im nezačne strecha padať na hlavu, čo je pre nich varovný signál, že rekonštrukcia nepočká. Mnohí ľudia totiž žijú s vedomím, že je dôležitejšie zaplatiť iné veci, že je potrebné najskôr spravit potrebnejšie veci, rekonštrukcie domov môžu počkať. Lenže opak je pravdou. Rekonštrukcia domu by sa nikdy nemala odkladať, pretože neskôr môže stať ešte oveľa viac. Nečakajte teda na to, až sa zrúti strecha, pustite sa do potrebnej rekonštrukcie čo najskôr. 

Ak si zúfate, pretože nemáte nasporené dostatočné množstvo peňazí, je mnoho spôsobov, ako k nim prísť. Keďže sa jedná sa o neodkladnú záležitosť, nesmiete sa v tomto prípade báť ani pôžičiek, aj keď sa jedná o záväzok, ktorý vás bude ťažiť niekoľko ďalších mesiacov či rokov. 

Najskôr to skúste u rodiny 

Než sa však uchýlite k pôžičkám, skúste to u rodiny. Ak nejde o veľkú, nákladnú rekonštrukciu, je možné, že rodina poskytne ich nasporené peniaze na vašu rekonštrukciu. V tomto prípade sa jedná o výhodnejšie pôžičku, u ktorej vám nebudú účtované úroky a ani nemáte stanovený dátum splatnosti. To je v mnohých ohľadoch skutočne výhodné. 

Samozrejme sa môže stať, že svoju rodinu nechcete vystaviť ťaživej finančnej situácie, a tak sa rozhodnete pre pôžičku. 

Keď sú lepšie bankové a kedy nebankové pôžičky?  

Pôžičky sú dnes veľkým hitom, najmä tie nebankové. Je možné ich získať doslova za babku, nemusíte nikam chodiť, nič nikam posielať a ani nikam volať. Bankové pôžičky už nie je tak ľahké získať, ale je to pochopiteľné, keďže banky požičiavajú väčšinou veľké sumy peňazí, zatiaľ čo nebankové pôžičky požičiavajú maximálne niekoľko desiatok tisíc korún. 

Pokiaľ na rekonštrukciu domu postačí niekoľko desiatok tisíc korún, je výhodnejšie si vziať bankovú pôžičku, ktorá je s nižšími úrokmi a ktorá poskytuje peniaze veľmi rýchlo.