Podnikanie

Podnikajte pomocou franchisingu – do akých firiem máte ísť?

Na cestu podnikania sa v dnešnej dobe vydáva veľká kopa z nás. Je to najmä preto, že každého napĺňa vidina veľkého bohatstva, vďaka ktorému by sme boli po zvyšok nášho života úplne spokojní. Lenže za takýmto bohatstvo na bankovom účte stojí veľká drina. Ani bohatstvo nespadne nikomu priamo do lona, ​​to bohužiaľ musíme získať vytrvalosťou. Začínajúci podnikatelia často chcú získať peniaze veľmi rýchlo, preto nestrácajú čas so svojimi vlastnými nápadmi, ale rozhodnú sa investovať do nápadu, ktorý už má na trhu svoje určité meno a ktorý už zarába. Preto sa stanú franšízantom.

Franchising sa u nás rozrástol celkom rýchlo. Jedná sa o podnikanie na základe licenčných zmlúv, vďaka ktorým môžeme podnikať pod známou značkou. Najskôr sa u nás ukázala sieť prevádzok McDonald ‚, následne to bolo rýchle občerstvenie KFC a potom samozrejme rad kaviarní, zdravého občerstvenia, ďalej tiež obľúbená kozmetika alebo rad lekární. Na základe tohto systému pracujú nielen zahraničné firmy, ale tiež samozrejme aj českej spoločnosti. Každá spoločnosť chce predsa rast, ale kto by sa chcel starať o päťdesiat prevádzok po celej krajine? Preto sú tu schopní franchisanti, ktorí radi investujú do prevádzkarne, o ktorú sa budú starať. Ak sa rozhodnete aj vy sa stať franšízantom, do akej značky by ste však mali ísť?

1. Značky kaviarní sú prosperujúce

Kaviarne sú miesto, ktoré je stále hojne navštevované, preto ak zvažujete túto možnosť podnikania, choďte to značky nejaké kaviarne. Veľmi obľúbené je napríklad CrossCafe alebo napríklad populárny Starbucks Coffee, ktorý sa neustále rozrastá. Každá jeho kaviareň je navštevovaná naozaj maximálne, preto je možno to ideálne pre vás. Samozrejme to môžete taky skúsiť napríklad s Paulom alebo s Bike Café, ale to sú spoločnosti, do ktorých musíte vložiť veľké počiatočné investície.

2. Rýchle občerstvenie jasne vedie

Ďalším veľmi navštevovaným reťazcom je reťazec rýchleho občerstvenia. Nemyslí sa tým však iba KFC alebo McDonald ‚, do ktorých sa už ani neodporúča ísť, ale najmä zdravšie podoby stravovanie. Obľúbená je napríklad bageterie Boulevard. Na svoje si určite prídu aj milovníci pizze, pretože do franchisingu sa dala s chuťou aj reštaurácia Poe-Poe alebo Mr. KEBAB.